w

Remake w League of Legends dostaje zmiany. Funkcja będzie bardziej sprawiedliwa?

Poinformowano, że Riot wprowadza pewne zmiany w remake’u w LoLu.


Parę dni temu pojawił się artykuł, w którym gracze narzekali na działanie remake’u w League of Legends. Temat wyszedł z sytuacji, która miała miejsce na streamie Tylera1 (zobacz: Riot odpowiedział po tym, jak Tyler1 wściekł się na brak możliwości zrobienia remake’u w LoLu).

Komentujący klip twierdzili, że funkcja remake’u powinna zostać już dawno przerobiona, by była bardziej sprawiedliwa dla graczy. Niektórzy twierdzili nawet, że Riot powinien zmienić zasady poddawania meczu, w którym któryś z graczy nie połączył się lub jest AFK.

Można śmiało stwierdzić, że remake w League of Legends od dawna był czymś, co było tematem wielu dyskusji. Twórcy w końcu przyjrzeli się temu z bliska i zgodnie z zapowiedzią przerobili nieco niektóre elementy omawianej funkcji. Co dokładnie się zmieniło?

Zmiany remake’u w LoLu

Nie ma tak naprawdę jednej wizji idealnego remake’u, który zadowoliłby społeczność League of Legends. Jedni gracze uważają, że głosowanie powinno odbywać się dużo wcześniej, inni sądzą, że jest za mało czasu na decyzję i łatwo przegapić moment, w którym trzeba oddać głos.

Są i tacy, którzy twierdzą, że system wymaga konkretnego przebudowania, ponieważ nie powinien brać pod uwagę jedynie osób, które mają DC, ale również sprawdzać, czy ktoś, kto połączył się z grą, mimo wszystko nie jest graczem nieaktywnym – czyli nie opuścił bazy ani razu.

Oczywiście nie można wymagać od twórców tego, by przerobili obecny system tak, by ten spodobałby się dosłownie każdemu i obejmował wszystkie nieprzewidziane sytuacje, które mogą osłabiać jedną z drużyn.

Nie zmienia to jednak faktu, że Riot stara się modyfikować istniejącą funkcję tak, by działała coraz lepiej. Na Twitterze pojawiła się informacja, że remake dostał pewne zmiany, które skupiają się na głosowaniu – tym, kiedy można je przeprowadzić i ile ma się sekund na oddanie głosu.

Ogłoszone modyfikacje prezentują się następująco:

Zmiany w remake’u:

  • Czas rozpoczęcia skrócony z 3:00 do 1:30.
  • Długość wyświetlania okna zwiększona z 30 sekund do 90 sekund.
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends