w

Riot ujawnia zmiany cannonów na środkowej alei w LoLu. Czego mogą spodziewać się gracze?

Riot chce jeszcze bardziej karać graczy ze środkowej alei, którzy wybierają zły moment na roam lub powrót do bazy.


Miniony i aspekt farmienia są jednymi z ważniejszych elementów rozgrywki w League of Legends i są głównym źródłem złota, które zaś ma bezpośredni wpływ na siłę danego bohatera w grze. Środkowa aleja spośród wszystkich również odgrywa jedną z najważniejszych ról.

Pozycja midlanera często ma wpływ na całą rozgrywkę i jest w stanie przeważyć o losach gry. Riot będąc tego świadom, spokojnie podchodzi do zmian. Natomiast już teraz da się wyczytać wiele krytycznych komentarzy na temat proponowanych „usprawnień”.

Co konkretnie zostanie zmienione?

Od momentu wprowadzenia przedsezonu gracze z mida będą musieli w nieco inny sposób traktować fale minionów i jeszcze ostrożniej podchodzić do roamowania.

Cannony na tej linii będą dawały 10 złota mniej do 14 minuty, ale zyskają 30% dodatkowej prędkości ataku, kiedy atakują wieże.

Oznacza to mniej złota dla gracza, który będzie mógł nadrobić je, wykorzystując większą moc minionów w celu zbicia pancerza wieży. Opuszczenie mida w celu pomocy na topie, bocie lub zwyczajny powrót do bazy będzie mógł skutkować jeszcze większymi niż dotychczas stratami.

Opinie graczy w tym momencie są dość krytyczne. Wiele osób uważa, że roamowanie to obecnie podstawowy sposób na grę. Jak czytamy w opiniach na Reddicie, czy Twitterze, obecnie albo się roamuje, albo przegrywa mecz.

Zmiany trafią na PBE już w przyszłym tygodniu razem ze wszystkimi innymi nowościami, które przyszykowali twórcy.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends