w

Rework Aurelion Sola w patchu 9.17 się nie udał?

Czy twórcy zniszczyli Aurelion Sola? Fani uważają, że Riot zepsuł ich ulubioną postać.


Wciąż trwają dyskusje na temat zmian Aureliona, jakie pojawiły się w patchu 9.17. Minęło już sporo czasu, a mimo to są gracze, których dalej bolą wspomniane modyfikacje.

Rework Aurelion Sola w patchu 9.17 nie wypalił

Na Reddicie pojawił się wątek dotyczący Aurelion Sola. Konkretniej chodzi o patch 9.17. Zdaniem niektórych – twórcy zniszczyli postać i zniechęcili do niej nawet oddanych fanów. Jeden z graczy napisał:

Więc wróciliśmy do win rate rzędu 57% na naszym gwiezdnym smoku… „Oznacza to, że nikt, poza naprawdę oddanymi graczami, nim nie gra” – było to jedno z odczuć rzuconych przez jakiegoś projektanta z Riotu przy wymianie pomysłów na temat „reworku” postaci.

Od kiedy jego nowy kit nie jest już taki świeży, gracze, którzy kiedyś dużo nim grali, zostali zastąpieni bliżej nieokreśloną grupą osób, a jego playrate kompletnie się nie zmienił.

Musicie to przyznać – radykalne zmiany, które zostały wprowadzone, ostatecznie w żaden sposób nie przybliżyły postaci do określonego wcześniej celu. Zainteresowanie nie wzrosło w żadnym stopniu i też na nic podobnego się nie zapowiada. Mechanika gwiazd sama w sobie jest tak wyobcowana względem reszty gry, że obawiam się, że to się nigdy nie zmieni.

W efekcie to, co zostało osiągnięte przez te zmiany, to rozczarowanie sporej ilości graczy naprawdę oddanych Aurelionowi (między innymi Quantum Fizzics), którzy zadeklarowali, że więcej nie mają zamiaru grać tą postacią. Jeśli istnieje jakiś niepopularny zestaw umiejętności, który podoba się niewielkiej grupie graczy, to dajcie jej go używać, zamiast zniechęcać dosłownie wszystkich do danego bohatera.

Dużo bardziej wolałem stary zestaw umiejętności, a tak zredukowano moją pulę bohaterów o 1, bo jakiś niezaznajomiony z tematem projektant zabrał się za rework postaci.

ZOBACZ – Akali otrzymała duże buffy. Teraz Riot przesadził w drugą stronę? Selfmade komentuje

Wspomniany przez twórcę posta – Quantum Fizzics – to Challenger z Ameryki, który poza Fizzem, uwielbiał Aurelion Sola. W sezonie 9 zagrał nim 127 gier, osiągając przy tym 62% win ratio.

Dla wszystkich, którzy nie śledzili zmian smoczego Architekta Gwiazd – tak prezentowały się oficjalne opisy patcha 9.17:

ZOBACZ – W jakich regionach można już pobierać betę TFT Mobile? Dlaczego tylko niektórzy mogą grać?

Oczywiście nie wszyscy zgadzają się z wyrażoną wyżej opinią. Inny użytkownik napisał:

Jeden z Rioterów powiedział, że jego rework osiągnął oczekiwane cele.

Ich założeniem było umożliwienie nowym graczom Aureliona szybsze przyswojenie jego mechanik i ten cel został osiągnięty.

Wcześniej dobre zagranie Aurelionem wymagało wielu gier i nabrania doświadczenia, a teraz jego podstawy są stosunkowo proste do zrozumienia, ale tak samo ciężkie do wymasterowania, jak kiedyś. Problem niskiego play rate’u nie został rozwiązany, bo nigdy nie występował w założeniach. Po prostu Aurelion jest postacią, która nie jest zbytnio lubiana ze względu na swój – aż nadto unikatowy – styl, często nudzący większość graczy.

Jego winrate jest na poziomie 54%… 500 gier z patcha 10.3 nie jest zbyt miarodajne, za to patrzenie na patch 10.1 i 10.2 wydaje się dużo lepsze, ponieważ mamy rozegrane sporo więcej gier.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends