w

Rework Kalisty w 2020 roku? Riot podpowiada, czego się spodziewać

Riot Games

Wygląda na to, że w 2020 roku doczekamy się reworku Kalisty.


Jedna z najtrudniejszych do zbalansowania bohaterek League of Legends. Kilka wzmocnień sprawia, że staje się przepotężna i ma duży wpływ na scenę profesjonalną. Kilka osłabień i staje się kompletnie bezużyteczna i zapomniana. Czas na zmiany?

Zmiany Kalisty

Riot nieco enigmatycznie informuje o planowanych zmianach Kalisty. Wiemy, że postać ma doczekać się poważniejszych zmian, natomiast na ten moment developerzy nie chcą zdradzać szczegółów. Pierwszych prób dodatkowego balansowania bohaterki możemy się spodziewać jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, że w aktualizacji 10.1 Kalista otrzymała dodatkowe 11 punktów zdrowia i 0.5 skalującego się armora. Od tamtej pory ilość wygrywanych gier ciągle rośnie.

Kalista jest bardzo specyficzną postacią. Nawet po małych zmianach balansu następują duże wahania w procentach wygranych gier i meczach, w których widzimy tę bohaterkę. To dlatego Riot podchodzi do tematu ostrożnie i prędzej jest w stanie wydać rework, niż podejmować się kolejnych prób balansu.

Jeden z członków ekipy odpowiedzialnej za analizę rozgrywki stwierdził, że trwa zbieranie statystyk i jeżeli po zaplanowanych zmianach Kalista będzie OP, to można się spodziewać pełnego reworku. Zapytany o to, dlaczego bohaterka rośnie w siłę odpowiedział:

Kilka zmian z rzędu, głównie dotyczące wytrzymałości w znacznym stopniu wpływają na wzrost wygranych…

Gracze narzekają na wpływ umiejętności spowalniający na prędkość ataku i redukcję obrażeń na potworach.

Zgadzam się, to bardzo irytujące dla Kalisty. Chciałbym zobaczyć kilka zmian w jej mechanice, ale nic nie mogę zdradzić.

Pracownik zapytany o naprawienie W, które jest tak słabe, że profesjonaliści pomijają je i w ogóle nie ulepszają:

Mamy kilka pomysłów na zmiany mechaniczne dla Kalisty, które będą miały za zadanie podniesienie jakości gry bohatrem. Aktualnie nic nie ujawniam.

Pomimo tego, iż nie jest to oficjalne potwierdzenie, warto mieć na uwadze, że deweloper ma Duszę Zemsty na celowniku i być może doczekamy się ciekawych zmian jeszcze w tym roku.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends