w

Riot dobitnie i szczerze odpowiada, dlaczego jest tyle skinów Lux i Kai’Sy w League of Legends

Reklama

Riot wielokrotnie dostawał pytania odnośnie skórek w League of Legends i tego, dlaczego niektóre postacie dostają ich tak dużo, podczas gdy niektórzy czekają nawet 5 lat.

Reklama


Lux dostająca kolejną skórkę powoli staje się memem wśród społeczności LoLa. Nic dziwnego, bohaterka notorycznie otrzymuje przedmioty kosmetyczne podczas gdy przykładowo Skarner czeka na skina dobre pięć lat.

Riot postanowił wyjaśnić raz na zawsze, skąd to się bierze i dlaczego deweloperzy nie zamierzają tego zmieniać.

Dlaczego niektórzy bohaterowie, na przykład Lux i Kai’Sa, dostają tak dużo skórek, podczas gdy inni, tacy jak Ornn i Bard, mają ich tak mało lub wcale?

„Często przypisujemy wyższy priorytet tworzeniu skórek dla naszych najpopularniejszych bohaterów, takich jak Lux i Kai’Sa, ponieważ cieszą się zainteresowaniem ogromnej rzeszy graczy. I nie chodzi tu tylko o to, że możemy sprawić radość wielu graczom jednocześnie, ale również o to, że dzięki temu uzyskujemy bezpośrednie finansowanie dla skórek bohaterów posiadających mniej liczną grupę oddanych graczy. Kryje się za tym pewna niepisana zasada… tak, prowadzimy działalność biznesową i w nadchodzących latach chcemy mieć możliwość dalszego wprowadzania nowych funkcji i nowej zawartości do League. Tworzenie skórek dla popularnych bohaterów pozwala nam realizować ten cel, a ponadto pomaga finansować rzeczy, które tworzymy poza grą, takie jak zapowiadany serial animowany Arcane.

Pomijając te argumenty, zgadzamy się, że czekanie latami na skórkę dla ulubionego bohatera jest wkurzające, dlatego na początku tego roku obiecaliśmy, że w 2020 roku wypuścimy więcej skórek.

Reklama

Te dodatkowe skórki będą przeznaczone dla bohaterów, którzy ich od dawna nie otrzymali. Do tej pory zapowiedzieliśmy w tym roku skórki dla Skarnera, Xeratha, Mordekaisera, Kindred, Rek’Sai, Vel’Koza, Karthusa, Siona, Twitcha, Tarica, Pantheona, Nautilusa, Trundle’a, Barda, Ornna i Taliyah. Ta lista nie jest wyczerpująca, więc jeśli nie ma na niej czyjegoś ulubionego bohatera, nie oznacza to, że na pewno nie dostanie on skórki. Olafa, Zyry i Renektona nie było na tej liście. Mamy nadzieję, że uda się nam jeszcze czymś was zaskoczyć.

Ogólnie mamy zamiar wypuszczać z czasem coraz więcej skórek, dlatego gracze poszczególnych bohaterów mogą zacząć odliczać czas oczekiwania na skórki w miesiącach, a nie w latach.

A jeśli chodzi konkretnie o Ornna i Barda… niedawno prezentowaliśmy projekty ich skórek, które zostaną opublikowane jeszcze w tym roku! Oto ich wersje koncepcyjne, jeśli je przegapiliście. (A jeśli chcecie zobaczyć podgląd Basenowej Taliyah, przejdźcie do naszego najnowszego Riot Pls).”

Wydaje się, że Riot doskonale nakreślił, że po prostu chodzi tutaj o finansowanie League of Legends. Jeżeli wydawaliby skiny do niezbyt popularnych bohaterów, to wówczas musieliby kombinować z innym systemem zachęcania graczy do wydawania prawdziwych pieniędzy.

Reklama

Patrząc na Garenę, która według wielu osób stała się jednym wielkim kasynem, chyba lepiej, by Lux dostała kilka dodatkowych skinów, niżeli mielibyśmy wchodząc do gry kręcić wielkim kołem, losować skiny, otwierać skrzynki etc.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends