w

Riot Games pomoże płonącej Australii. Studio komentuje wydanie specjalnej skórki na cele charytatywne

AFP/Riot Games

Jeden z najlepiej zarabiających deweloperów planuje pomóc Australii.


Riot Games jest zdecydowanie jednym z największych producentów gier. Studio słynie głównie z jednego tytułu – League of Legends. To właśnie tę grę pokochały miliony graczy, a według oficjalnych informacji od Riotu wiemy, że połowa osób grających na PC w Polsce, lubi odpalić sobie także mecz w LoLu.

To sprawia, że League of Legends jest najpopularniejszą grą w naszym kraju, prześcigając nawet kolorowe Fortnite.

Riot znów pomaga

To już nie pierwsza taka akcja Riotu, przynajmniej raz w miesiącu słyszymy o nowych poczynaniach na rzecz potrzebujących. Za pomocą charytatywnych produktów w grze, w której 100% zysków przeznaczone jest na fundację Riot Games Social Impact Found, społeczność zebrała już ponad 15 milionów dolarów, które zostały przeznaczone na 25 celów na całym świecie.

Skórka charytatywna do Karmy

Tym razem jeden z pracowników zapytany przez gracza, czy będą wspierać walczących z pożarami strażaków z Australii zdradził, że aktualnie firma skontaktowała się z Międzynarodowym Korpusem Medycznym. Deweloper chce dowiedzieć się, w jaki sposób może pomóc. Dodatkowo dodaje, że jeżeli sami chcemy wesprzeć i pomóc jest wiele bardzo dobrych organizacji, ale musimy pamiętać, aby sprawdzić, czy są legalne.

Strażak Tristana dla Australii?

Gracz zapytał, czy jest możliwość przywrócenia do sklepu jednej z najstarszej skórki do Tristany, jako produkt charytatywny. Niestety odpowiedź pracownika studia, rozczarowała nas wszystkich.

Pomimo tego, iż wszyscy bardzo by chcieli wprowadzić do gry skórkę i przekazać z niej wszystkie zyski,  to nie takie łatwe. Na uporanie się z prawem Stanów Zjednoczonych (każdy stan ma oddzielne prawo), oraz innych krajów firma potrzebuje około pół roku. Niestety, ale na ten moment nie ma tyle czasu, a samego pożaru nie dało się przewidzieć.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends