w

Riot: “Gracze nie chcą skórek do 750 RP”

Skiny w cenie 1350 RP pojawiają się najczęściej


Od jakiegoś czasu najnowsze skórki w League of Legends zazwyczaj mają tę samą cenę – 1350 RP. Zdarzają się również skiny droższe, legendarne (1820 RP), jednak trudno spotkać coś w znacznie niższej cenie. Dlaczego tak się dzieje?

Gracze nie chcą tańszych skórek

Na Reddicie pojawił się wpis na temat trendu, jaki zauważyć można w sklepie League of Legends. Jeden z pracowników Riotu podzielił się informacjami na temat decyzji twórców względem odchodzenia od tańszych skórek na rzecz tych droższych.

Ludzie nie chcą skórek za 750 RP. W ciągu ostatnich kilku lat zaobserwowaliśmy naprawdę słabą sprzedaż skinów w tej cenie. Zauważalne jest nie tylko to, ale również fakt, że w ankietach gracze częściej głosują na droższe skiny oraz są zadowoleni, gdy ich ulubiona postać dostaje coś za 1350 lub 1820 RP.

Autor posta zaznaczał, że nie chodzi mu o jakość skórek. Podkreślił, że te tańsze, np. za 750, też często są ładne i mają swoich fanów, jednak statystycznie jest to niewielka ilość kupujących, przez co mało się to opłaca. Korzystniej jest skupić się na droższych, bardziej rozbudowanych skórkach niż poświęcać czas na takie, które kupi tylko garstka graczy.

Riot Games

Kolejną rzeczą, na którą Rioterzy zwracają uwagę, jest to, że gracze znacznie rzadziej korzystają z tańszych skórek. Posiadając kilka skinów do jednej postaci, w grach częściej wybierają te droższe, zapominając, że posiadają tańsze egzemplarze.

Ludzie praktycznie nie kupują tańszych skinów, a kiedy już to robią, to i tak nie są wystarczająco zadowoleni i wolą grać droższymi.

Taki stan rzeczy może wyjaśniać fakt, że wiele osób traktuje tanie skórki jako dodatki do swojej kolekcji, zapełnienie zestawu dla swojego maina albo coś, co kupują za grosze w czasie promocji i nie przywiązują do tego potem większej uwagi.

ZOBACZ – Rankedy na ARAMie oraz gry na boty. Nowe informacje od Riotu!

Rioter miał nadzieję, że fani gry zrozumieją decyzję twórców, ponieważ podjęto ją na podstawie wymienionych obserwacji i śledzenia statystyk. Dodał również, że odpowiednia organizacja czasu jest bardzo istotna i nie powinni się skupiać produktach, które zabierają czas, a potem i tak nie zadowolą graczy.

Mamy nadzieję, że skupimy się na tworzeniu skórek, które pokochacie, z przyjemnością kupicie, będziecie z nich zadowoleni i skorzystacie z nich w grze.