w

Riot jest w stanie rozpoznać konta smurf – Prawdopodobny matchmaking dla nowych graczy i smurfów

Riot Games

Rozpoznanie czy nowe konto to smurf nie stanowi żadnego problemu dla twórców.


W komentarzach pod postem na Reddicie jeden z Rioterów przyznał, że twórcy z łatwością rozpoznają konta smurf. Czy to oznacza, że planują oddzielić smurfów od nowych graczy?

Łatwe oddzielenie smurfów od nowych graczy

Na Reddicie pojawił się wątek na temat nagród i postaci dla nowych graczy. Odpowiedź Riotera poruszała kwestia doboru bohaterów dla początkujących. Pracownik Riotu wyjaśnił, że wybory, jakie dokonują są następstwem obserwowania licznych statystyk i badań nad tym, co lubi nowy gracz i jakie postacie utrzymują go dłużej przy League of Legends.

W ciągu ostatnich kilku lat przeprowadziliśmy wiele badań dotyczących tego, którzy bohaterowie są najbardziej odpowiedni dla nowych graczy.

Rioter zaznaczył, że zaobserwowano dużą popularność złożonych postaci, które jak się okazuje wcale nie zniechęcają początkujących. Warto wspomnieć, że są to dane statystyczne i twórcy są świadomi, że każdy gracz jest inny i od każdej statystyki istnieją wyjątki.

Riot Games

ZOBACZ – Nagrody za poprzednie sezony nadal można odblokować z Warsztatu Hextech?

Skoro o nowych graczach mowa, szybko pojawiło się pytanie – co z osobami, które wracają do LoLa, bo ich główne konto zostało zbanowane? Lub po prostu smuframi, którzy chcą levelować kolejne konta. Czy takie osoby wpływają na statystyki i dobór nagród dla nowych? Czy Riot w ogóle wie, kto jest smurfem?

Tak! Możemy stosunkowo szybko stwierdzić z bardzo dużą pewnością czy gracze są „smurfami”, czy naprawdę nowymi graczami. Gdy patrzymy na dane, których potrzebujemy, zwracamy uwagę tylko na prawdziwą sekcję danych nowego gracza.

Oddzielenie nowych od smurfów

Skoro Riot z łatwością rozpoznaje konta smurf, to być może twórcy w przyszłości oddzielą nowych graczy od tych, którzy ponownie założyli konto. Prawdopodobnie stworzyłoby to oddzielny matchmaking dla nowych graczy i smurfów.

Z punktu widzenia twórców i ich chęci zdobycia nowych graczy miałoby to duży sens. Nowi nie zniechęcaliby się nieudanymi grami na smurfy i mogliby faktycznie poczuć, że są otaczani takimi samymi nowicjuszami jak oni.

Nowe narzędzia, jakimi chwali się Riot zdają się być zapowiedzią takiego rozwiązania. Twórcy coraz częściej w swoich wypowiedziach poruszają temat nowych osób i tych, które chcą sobie pograć na słabsze, nowe osoby.