w

Riot nie widzi sposobu, jak go poprawić. Będzie rework? “Jest bardzo mocny, a ludzie tego nie widzą”

Główny projektant postaci Riot August ponownie zabrał głos w kwestii postaci, które są w martwym punkcie.


League of Legends ma już tyle postaci, że nie sposób balansować ich wszystkich w równym stopniu. To dość zrozumiałe i naturalne. Ostatnio kilkukrotnie pisaliśmy o postaciach, które utknęły w punkcie, w którym Riot nie za bardzo wie, co z nimi zrobić.

Do tego grona dołącza jeszcze jeden bohater, o którym Riot w końcu powiedział nieco więcej. Do tej pory wszystkie informacje o nim pochodziły z 2020 lub 2021 roku, nie było niczego aktualnego. Teraz wiadomo, jak studio podchodzi do Aurelion Sola.

Potrzebny rework, ale jest z tym duży problem

Riot August przyznaje, że najlepszym wyjściem dla Aurelion Sola byłby rework. Jest z tym jednak duży problem. Zdaniem deweloperów postać jest dobrze zaprojektowana i “bardzo, bardzo, bardzo silna”. Problem ma być w samych graczach, którzy nie są w stanie wykorzystać tej siły, szczególnie na niższym poziomie.

Ewentualny rework jest o tyle problematyczny, że jak mówi Rioter, gwiazdy to cała tożsamość Aurelion Sola, to dla nich ludzie też nim grają.

Pytanie na czacie: Czy jesteśmy zadowoleni ze stanu Aurelion Sola?

Nie. Gwiazdy Aurelion Sola sprawiają, że nie każdy chce nim grać, a ludzie myślą, że jest słaby nawet, gdy jest bardzo, bardzo, bardzo silny. Mamy więc postać, która jest bardzo mocna, a ludzie, którzy nim grają, uważają, że jest słaby. To kiepska sytuacja dla bohatera. Ale nie wydaje mi się, żeby to było naprawialne, bo jego gwiazdy są jego tożsamością (…)

Potem Rioter mówił o reworku, ale ponownie skończyło się właśnie na podstawowej mechanice gwiazd. I tak oto Aurelion Sol jest 2. najmniej popularną postacią w całym LoLu.

Trudno nie odnieść wrażenia, że po prostu został spisany na straty i tyle. To fakt, że jego winrate rośnie wraz ze wzrostem rang, ale popularność już nie bardzo. Mało kto go mainuje, mało kto nim faktycznie gra. Ostatnie zmiany Aurelion Sol przeszedł w 2021 roku, jeszcze w lipcu i co ciekawe, był to nerf.