w

Riot nie zapłacił graczom SSG za ich skórki z Mistrzostw Świata 2017 w League of Legends?

Riot Games

Jeden z profesjonalistów twierdzi, że Riot Games do tej porty nie zapłaciło im za ich skórki.


Mistrz Świata z 2017 roku Lee „CuVee” Seong-jin, którego zespół Samsung Galaxy w wielkich finałach pokonał 3:0 SK telecom T1 twierdzi, że do tej pory Riot Games nie wypłaciło zarobionych przez nich pieniędzy dla części zawodników.

Zapłata za skórki jeszcze z 2017 roku

Worldsy, które odbywają się co roku, są najbardziej prestiżowym i największym wydarzeniem świata League of Legends. O tytuł mistrza i najlepszej drużyny na świecie w turnieju walczą, aż 24 zespoły ze wszystkich regionów.

Na wygranych oprócz dużej nagrody pieniężnej czekają również ich własne skiny do postaci, którą wybiorą i rozegrali nią chociaż jedną grę podczas trwania eventu. Część zysków ze sprzedaży skórek zazwyczaj idzie do graczy, ale jak się okazuje, pieniądze nie dotarły do części zawodników SSG.


ZOBACZ – Kiedy w LoLu pojawią się skórki PsyOps, Mistrzowska LeBlanc oraz Prestiżowy True Damage Yasuo?

Zespół gwiazd rozpadł się zaraz po finałach i został przejęty przez KSV eSports. Części zawodników opuściła Koreę i udała się do Stanów Zjednoczonych. CoreJJ trafił do Team Liquid, a Crown spędził krótki okres czasu w OpTic Gaming. To właśnie Ci gracze według CuVee otrzymali swoją zapłatę, a pozostała część dawnego SSG nie widzi swojego wynagrodzenia od 3 lat.

Video

Klip został przetłumaczony, a jego autentyczność została potwierdzona przez dziennikarkę LCK Ashley Kang.

Społeczność komentująca kontrowersyjną sytuację zauważyła, że to nie musi być wina Riotu. Jak twierdzi jeden z graczy, może być to wina szybkiego rozpadu zespołu i przejęcie drużyny przez inną organizację.

„Riot NA / KR prawdopodobnie płaci organizacji, a ta wpłaca je na właściwe konto bankowe gracza. Co miałoby o wiele więcej sensu, niż zbieranie przez Riot informacji o kontach bankowych wszystkich zawodników. Ponieważ SSG już nie istniało, Riot musiał płacić bezpośrednio graczom.

Podczas gdy Riot NA było w stanie to zrobić, Riot Korea mogło mieć komplikacje i problemy z koreańskim prawem, które uniemożliwiały im zrobienie tego samego.”

Deweloper nie wypowiedział się jeszcze na ten temat i aktualnie nie wiadomo, co stało się z pieniędzmi pozostałych zawodników.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends