Riot o eventach fabularnych w LoLu. Letnie wydarzenie będzie eksperymentem

League of Legends

Reklama

Twórcy opowiadają o tym, jak skupiają się na tworzeniu wydarzeń z rozwiniętą i ciekawą fabułą.

Reklama


Gracze, którzy zwracają dużą uwagę na lore gry i czytają wszelkie opowiadania, zapewne zauważyli, że Riot stara się coraz bardziej rozwijać wątki fabularne w nowych eventach. Dawniej takie aspekty wydarzeń nie były aż tak mocno odczuwalne, a dziś społeczność może wybierać to, jak zakończą się losy konkretnych bohaterów.

Jak Riot planuje rozwijać fabułę gry w kolejnych wydarzeniach?

Jednym z głównych projektantów gry jest Riot Xenogenic, który odpowiada m.in. za wydarzenia w League of Legends. Jako że gracze często pytają o fabułę w czasie kolejnych eventów, Rioter postanowił poruszyć ten temat w obszerny sposób, opowiadając o minionym wydarzeniu związanym z Galakrykami, jak i tym aktualnym – Cybernetycznym. Xenogenic opowiedział również o tym, co twórcy planują wprowadzić w przyszłości.

Patrząc z ogólnej perspektywy, uważamy, że wydarzenia w League powinny oferować ciekawe aktywności, ciekawe informacje oraz możliwości odkrywania nowych rzeczy takich jak fabuła, zdobywania zawartości oraz kupowania przedmiotów. Należy przyznać, że w przeszłości nie udawało się nam realizować tych wszystkich celów, co sami zauważyliśmy w 2019 roku i postanowiliśmy poprawić w roku 2020 i kolejnych latach.

Reklama

Wydarzenie związane z Galaktykami, które odbyło się wcześniej w tym roku, bazowało na nowej opowieści z uniwersum Mrocznej Gwiazdy, w której Lux stanęła na rozdrożu: czy ma dalej wypełniać swój obowiązek wobec Kosmicznego Dworu czy też powinna ulec swoim ambicjom i wykorzystać moc Mrocznej Gwiazdy?

ZOBACZ – Riot chce eksperymentować z AP offbuildami w LoLu. AP Nunu oraz Kog’Maw na pierwszy ogień

Stwierdziliśmy, że nie chcemy odpowiadać na to pytanie za graczy i zamiast tego pozwoliliśmy im dokonać tego wyboru poprzez wzięcie udziału w wydarzeniu (spoiler: gracze zagłosowali, żeby przeszła na stronę Mrocznej Gwiazdy). Ten wybór graczy zdefiniował oficjalną fabułę prezentowaną w naszym Uniwersum.

Cieszymy się, że w przyszłości będziemy mogli zapewniać graczom możliwość poznawania alternatywnych wszechświatów lub podstawowej wiedzy o Runeterrze oraz więcej okazji do decydowania o ich kształcie poprzez „głosowania” takie jak podczas wydarzenia Galaktyki.

Nie każde wydarzenie będzie umożliwiało podobny wybór, ale nawet jeśli nie będzie takiej opcji, chcemy wykorzystywać wydarzenia jako okazję do informowania o pojawianiu się nowych historii. Na przykład w czasie bieżącego wydarzenia (Cybernetyczni) publikujemy 5 opowiadań, umożliwiających głębsze poznanie historii uniwersum Cybernetycznych i jego mieszkańców.

ZOBACZ – Nowe chromy do skórek Pool Party oraz medycznych skinów do Akali, Kennena i Shena

Nie chcę teraz psuć niespodzianki, ale wypatrujcie następnego wydarzenia. Będzie to eksperyment, podczas którego gracze będą wchodzić w indywidualnie interakcje z różnymi rzeczami. To jedno z naszych największych wydarzeń w tym roku i nie mogę się już doczekać, kiedy je wam udostępnimy. Jak zawsze, gdy już się pojawi, dajcie nam znać, co o nim myślicie!

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej