w

Dlaczego ta skórka do Dariusa w LoLu nazywana jest Pay2Win? Jej hitboxy utrudniają grę

Reklama

Czy skórka God-King Darius źle oddaje hitboxy umiejętności?

Reklama


Legendarny skin do Dariusa – God-King – pojawił się w League of Legends 27 czerwca 2018 roku (wraz z nim wydany został również skin do Garena o tej samej nazwie). Niedługo skórka będzie świętować swoje drugie urodziny. Mimo to, że skin jest w grze już dość długo, to dopiero teraz odkryto, czemu akurat ten wizerunek Dariusa może przerażać znacznie mocniej.

Topór Dariusa w skórce God-King jest o wiele większy od oryginału

Na pierwszy rzut oka stwierdzenie, że konkretna skórka wywołuje niepokój i przerażenie, może być nieco dziwne. Jeden z graczy zastanawiał się, czemu walka przeciwko God-King Dariusowi wywołuje u niego więcej negatywnych emocji niż podstawowa wersja bohatera. Okazało się, że problem tkwi w wielkości topora championa, który przy umiejętności E jest znacznie większy niż w oryginale.

Jak widać różnica jest znacząca. Nic więc dziwnego, że niektórzy mogą czuć się niepewnie, jeśli widzą, że wroga umiejętność jest znacznie większa niż zazwyczaj. Sam wygląd skilla może przerazić, nawet jeśli wizualne zmiany nie wpływają na obrażenia czy działanie umiejętności.

W tym miejscu trzeba poruszyć także inną kwestię – nie zabrakło opinii, że topór w skórce God-King jest lepszy od oryginału, ponieważ lepiej oddaje faktyczny hitbox skilla. Nie od dziś wiadomo, że wiele umiejętności w League of Legends budzi mieszane uczucia. Masa osób twierdzi, że dany skill trafia ich, mimo że animacja sugerowała, że w ogóle nie powinien ich dotknąć. Najwięcej takich zarzutów pada w stronę grabów czy hooków, choć popularnym przykładem może być choćby klatka Lux. Trudno się dziwić – w takich przypadkach to milimetry często decydują o tym, czy ktoś zostanie złapany i wyeliminowany.

Reklama

Jednak wracając do problemów związanych ze skinami: przykładów skórek, które zmieniają wizualnie zasięg umiejętności jest całkiem sporo. Najbardziej znanym jest iBlitzcrank, który ze względu na wygląd skilli stał się bardzo kontrowersyjną skórką.

ZOBACZ – Riot ujawnia szczegóły reworku Mundo. Pierwsze umiejętności, nowy wygląd i więcej

Niestety to nie koniec problemów związanych z wyglądem umiejętności bohaterów na poszczególnych skinach. Gracze na przestrzeni lat narzekali na różne rzeczy: powstało wiele rankingów skórek, które „buffują” postacie, jak również zestawienia skinów nazywanych „pay to lose”, ponieważ ze względu na zmienione animacje było łatwiej unikać niektórych umiejętności.

Głośno zrobiło się również przez ostatnie skórki Dark Star, które zdaniem części społeczności są słabo widoczne, skille wtapiają się w tło lub łatwo pomylić je z innymi umiejętnościami danego bohatera – Gracze LoLa uważają, że przejrzystość skórek zaczyna zanikać. Skille Dark Cosmic Lux są mało widoczne?.

Reklama

Żeby tego było mało – narzekano także na skórki, które w opinii niektórych kompletnie nieprzypominany oryginalnego wyglądu championa – przez to bywało, że gracze mieli problem z rozpoznaniem, na kogo grają. Może wydawać się to śmieszne, choć faktem jest, że sporo osób prosiło Riot, by ten bardziej zwracał uwagę na czytelność skinów i to, czy nie zmieniają one bohaterów zbyt mocno – Gracze LoLa mocno narzekają na nowe skiny. “Nawet nie wiem na jaką postać patrzę, WTF?”.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends