Riot o rozszerzaniu świata Runeterry, gracze poznali dopiero 1/6 całości

League of Legends

Reklama

Twórcy wypowiedzieli się na temat poszerzania mapy świata League of Legends. Czy można spodziewać się zupełnie nowych miejsc?

Reklama


Choć wydawać by się mogło, że lore League of Legends nie cieszy się aż tak dużym zainteresowaniem, to wbrew pozorom zainteresowanych fabułą jest naprawdę wielu. Część z nich aktywnie śledzi wszystkie opowiadania i z chęcią poznaje każde nowe informacje na temat świata Runeterry. Jednak nie każdemu wystarcza rozwijanie fabuły znanych już regionów. Gracze są ciekawi, czy Riot planuje dodać nowe kontynenty.

Czy Riot planuje dodać nowe kontynenty na mapie Runeterry?

Główny redaktor fabuły – Riot Scathlocke – odpowiedział na pytanie dotyczące poszerzenia mapy Runeterry. Gracze, którzy interesują się światem League of Legends, zawzięcie śledzą fabułę i wydarzenia rozgrywające się w poszczególnych miejscach. Do tej pory społeczność poznała wiele historii z Freljordu, Noxus, Ionii czy Demacii. Gracze są ciekawi, czy twórcy planują dodać nowe kontynenty i rozwinąć fabułę gry.

Obecnie pracujemy ze świadomością, że „znana” mapa Runeterry przedstawia zaledwie około 1/6 powierzchni całego świata. Wciąż jeszcze mamy wiele do uzupełnienia i zdefiniowania w obrębie trzech istniejących kontynentów — mapa na razie jest daleka od ukończenia.

Reklama

Jeśli chodzi o dodawanie nowych lądów, to nigdy nie wykluczaliśmy takiej możliwości, gdy potwierdzi się, że takie lądy istnieją. Ale wymagałoby to stworzenia wielu opowieści z akcją osadzoną poza obecnymi trzema kontynentami, a one jeszcze nie powstały.

Mapa Runeterry

Oczywiście wiemy o wydarzeniach, które zdarzyły się poza mapą znanego świata. Wiele najstarszych cywilizacji Shurimy wywodzi się z kultur migrujących na zachód, co oznacza, że w nieznanych krainach leżących daleko na wschodzie istnieją (a przynajmniej istniały) o wiele starsze cywilizacje. Plemię Vastajów Neeko, Oovi-Kat, też musiało przejść jakąś katastrofę w stosunkowo niedawnych czasach, zmuszając ją do ucieczki w rejony znane obecne jako Ixtal. Bardzo prawdopodobne jest też to, że prawdziwa ojczyzna Hecarima, Kalisty i Ledrosa istniała zupełnie gdzie indziej, ponieważ nie ma bezpośrednich dowodów na to, że po Zrujnowaniu Błogosławionych Wysp to królestwo znajdowało się na terenie Valoranu.

Czy te fakty jakoś się łączą? Obecnie nie można tego stwierdzić… ale będziemy to badać i kto wie, dokąd nas to w przyszłości zaprowadzi.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej