Riot o tym, dlaczego chce wysłać Zeda do junglii. Ma być dla osób z niskim MMR

League of Legends

Reklama

Rioterzy wypowiedzieli się na temat planów wobec Zeda. Dlaczego chcą, by był grany w jungli?

Reklama


Twórcy wypowiedzieli się sporo o planach na junglę oraz powodach, dla których chcą wysłać nietypowe postacie do lasu.

Zed w jungli

Gracze zastanawiają się, dlaczego Riot chce poszerzyć zakres junglerów w dość nietypowy sposób. W końcu nie każdy spodziewałby się Zeda w jungli. Twórcy zapytani, dlaczego decydują się na taki krok, odpowiedzieli w dość obszerny sposób. Wypowiedź Rioterów, choć padła na pytanie o Zeda, może być traktowana dość ogólnie i pasować do wielu innych bohaterów.

Niedawno mówiliśmy o tym w Przemyśleniach na temat rozgrywki (strona tylko po angielsku). Naszym celem nadrzędnym jest poszerzenie puli bohaterów grających w dżungli, żeby uczynić tę pozycję bardziej atrakcyjną.

Reklama

Gdy analizowaliśmy wyniki i obserwacje dotyczące ostatniego przedsezonu, zaskoczył nas problem dotyczący gry w dżungli, którego nie byliśmy w stanie rozwiązać — w całej historii League gracze z niskim MMR wybierali grę na pozycji junglera najrzadziej spośród wszystkich 5 pozycji, niezależnie od tego, czy była silna, czy słaba, w stosunku do pozostałych 4. Uważamy, że rozwiązanie tej sytuacji będzie wymagać wielu długoterminowych działań, ale chcielibyśmy zrobić coś na szybko, żeby zwiększyć atrakcyjność dżungli.

W kontekście dostępności bohaterów nadających się do danej roli, propozycja dla junglerów jest dość ograniczona. Junglowanie jest przez to podwójnie trudne do opanowania dla nowych lub początkujących junglerów: nie tylko muszą nauczyć się czyszczenia obozów i gankowania, ale nie mogą używać bohaterów, których już znają. Dlatego w patchu 10.4 do puli junglerów dodaliśmy kilku bohaterów, którzy są często wybierani przez graczy z niskim MMR. Wprowadziliśmy bardzo precyzyjne zmiany, które wzmacniają zdolność do czyszczenia dżungli, nie zmieniając przydatności w alei. Jeśli ta strategia zadziała, w kolejnych patchach będziemy mogli jeszcze bardziej rozszerzyć pulę bohaterów nadających się do gry w dżungli.

ZOBACZ – Fanowski koncept skina Dawnbringer Taliyah w League of Legends

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej