w

Dziś mija 11 lat od wydania pierwszych 17 bohaterów League of Legends. Jak kiedyś wyglądali?

Dokładnie 11 lat temu w League of Legends pojawili się pierwsi bohaterowie, którzy dziś są powszechnie znani i lubiani. Jak zmienili się na przestrzeni lat?


21 lutego jest szczególną datą dla części bohaterów League of Legends. Dla wielu graczy może być to szokujące, ale dziś mija 11 lat od wydania 16 pierwszych bohaterów LoLa.

11 urodziny grupy bohaterów League of Legends

Niedawno pisaliśmy o sentymentalnych elementach League of Legends, które potrafią wycisnąć łzy u weteranów moby od Riotu (zobacz: Rzeczy z Lola na wspomnienie których gracze na pewno się wzruszą). Z komentarzy na Facebooku wywnioskować było można, że wielu graczom poza Dominionem, usuniętymi mapami czy starym klientem brakuje również starych wersji postaci.

Riot od czasu do czasu wydaje kolejne reworki, starając się, by ich postacie wciąż były aktualne i grywalne. Nie dziwne, że część bohaterów naprawdę się zmieniła, skoro wydani byli aż 11 lat temu.

21 lutego 2009 roku w grze pojawili się: Teemo, Twisted Fate, Fiddlesticks, Alistar, Kayle, Sion, Sivir, Soraka, Jax, Warwick, Tristana, Ryze, Morgana, Master Yi, Annie, Nunu i Ashe. Oznacza to, że wymienieni bohaterowie obchodzą dziś swoje 11 urodziny.

ZOBACZ – Strategie w środkowej fazie gry. Jak grać jak pro w League of Legends?

Na obrazku poniżej zobaczyć można koncepty bohaterów, które powstały ponad dekadę temu:

Grafika koncepcyjna z filmu League of Legends Origin

Na grafice koncepcyjnej poza znanymi bohaterami League of Legends widać kilka postaci, które mogą wzbudzić zainteresowanie nowych graczy. Mowa m.in o Tabu, Gavidzie, Priscilli i Averdrianie. Byli to anulowani bohaterowie, których ciekawą historię można przeczytać tutaj: 10 postaci i ich umiejętności, które Riot anulował i nie znalazły się w grze. Tym bardziej interesujący jest fakt, że anulowani bohaterowie nierzadko mieli w pełni zaprojektowane skille, historię czy ikony umiejętności.

Wracając do solenizantów. Jak zmienili się na przestrzeni lat? Niektórzy są praktycznie nie do poznania. Poniżej przykłady starych splashów i ich porównanie z aktualnymi:

ZOBACZ – Lista zmian w aktualizacji rekomendowanych przedmiotów dla bohaterów w League of Legends

ZOBACZ – Fanowski koncept skina Dawnbringer Taliyah w League of Legends

Oczywiście nie tylko splash arty zostały mocno odświeżone. Modele bohaterów oraz ich umiejętności również przeszły sporo zmian.

 

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends