w

Riot oficjalnie ujawnia, które skórki wygrywają najwięcej gier w LoLu i czy skiny mają znaczenie

Społeczność League of Legends niejednokrotnie zadawała sobie pytanie, czy skiny mają jakieś większe znaczenie. Jak to z tym jest?


LoL ma niesamowicie dużą ilość przedmiotów kosmetycznych, które potrafią drastycznie się od siebie różnić. Praktycznie od zawsze w społeczności pojawiały się dyskusje odnośnie tego, czy skiny mają jakiekolwiek przełożenie na ilość wygrywanych i przegrywanych gier.

Okazuje się, że jak najbardziej. Niektóre skórki wybijają się na tle innych, natomiast jest to podyktowane kilkoma czynnikami. Riot odpowiedział na pytania graczy, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, jak to oficjalnie wygląda.

Czy skiny mają znaczenie dla ilości wygrywanych gier?

Riot swoją odpowiedź podzielił na kilka podpunktów. Deweloperzy wspominają w nich, że najwyższe winratio mają skiny, których używają „prawdziwe mainy”. Oznacza to tyle, że większe Win Ratio mają skiny starsze, teoretycznie dużo brzydsze.

  • Największe Win Ratio spośród skórek Yasuo ma skin High Noon, szczególnie różne wersje chroma.
  • Dzieje się tak dlatego, że społeczność podzieliła się na mainów, którzy wolą używać starszych skinów, często tych znacznie brzydszych.
  • To z kolei przekłada się na fakt, że nowe skórki, o wiele droższe, mają niższą ilość wygranych gier.
  • To dlatego, że nowe skórki wybierają często mniej doświadczone osoby, które dopiero zaczynają grać daną postacią.

Jednocześnie Riot przyznaje, że w Lidze są skiny wygrywające znacznie więcej gier, ale znajdą się i takie, które przegrywają większość z nich. Z tym że, jak czytamy, „znacznie więcej” finalnie sprowadza się bardzo małych różnić w procentach współczynnika wygranych.

„Różnice w ilości wygranych są naprawdę małe. Poważnie mówiąc, wiem, że można odnosić w LoLu duże sukcesy kompletnie bez używania skórek, w Korei jest gość, który zaszedł naprawdę daleko bez nich.” – pisze Rioter.

Co z tego wszystkiego wynika? Wnioski są bardzo proste. Jeżeli widzicie drogi, nowy skin, to istnieje większa szansa na to, że jest to niedoświadczona osoba. Ludzie ze starymi, teoretycznie brzydszymi skórkami mogą być prawdziwymi wyjadaczami.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends