w

Riot oficjalnie zwalnia z wydawaniem nowych postaci do LoLa. Jedna z linii dalej będzie faworyzowana

Riot oficjalnie przyznał, że plan z zeszłych lat po prostu przestał się sprawdzać.


Wiele osób zadawało sobie pytanie, kiedy Riot będzie musiał nieco zwolnić i przestać wypuszczać tyle nowych postaci. Dzisiaj wiadomo już, że nastąpi to w 2022 roku. Studio oficjalnie przyznało, że nie jest w stanie utrzymać dotychczasowego tempa.

Powodów jest kilka, natomiast deweloperzy wspominają, że po opóźnionej premierze Vex zrozumieli, iż nie liczy się ilość, a jakość. Specjalne opóźnienie w celu dopracowania tej postaci miało bardzo pozytywnie przełożyć się na jej odbiór.

Postaci będzie teraz mniej

Riot w swoim filmie odnośnie bohaterów na 2022 rok potwierdził to, czego wcześniej można się było tylko domyślać. Faktycznie postaci będzie teraz mniej, studio po prostu zwalnia i nie będzie już realizowało planów za wszelką cenę.

W zeszłym roku naszym celem było wypuszczenie jednego bohatera na każdą aleję, z wyjątkiem środkowej, na którą miało przypaść dwóch. Kiedy planowaliśmy wypuszczenie bohaterów na ten rok, zrozumieliśmy, że nie możemy sobie obrać takiego samego celu na rok 2022, jeśli chcemy każdemu z nich poświęcić odpowiednią ilość czasu i uwagi. Dlatego trochę zwolnimy.

Co to oznacza? Riot porzuca swój plan wydawania co roku postaci na każdą linię. Czasem będzie trzeba poczekać rok albo i dłużej na to, aż Wasza rola dostanie kogoś nowego. No z pewnym wyjątkiem.

(…) Pewnie wciąż będziemy tworzyć więcej bohaterów na środek, żeby zachować balans między magami i zabójcami. (…)

Wygląda więc na to, że MID nie ma się czego obawiać. Z resztą może być różnie. W czystej teorii Riot ma już plany na wszystkie role, ale niekoniecznie je spełni. Oprócz Zeri zapowiedziano już bohaterów na:

  • supporta,
  • junglę,
  • bota.

Brakuje więc TOPa, ale i o MiDzie jest jakoś wyjątkowo cicho, kiedy weźmie się pod uwagę fakt, że Riot chce nadal utrzymywać wysoką ilość postaci na tę linię. Wszystko to wyjdzie w praniu. Ostatni rok był bardzo intensywny, jeżeli chodzi nie tylko o samego LoLa, ale ogólnie uniwersum.