w

Riot planuje mocne buffy Sylasa w 10.1. Postać ma być bardziej na mida, niż do dżungli

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Sylas powinien zostać zmieniony. Jak widać, Riot w zupełności się z tym zgadza.


Cztery dni temu wspominaliśmy, że Sylas jest w beznadziejnego sytuacji i nawet OTP nie dają sobie z nim rady. Jak widać, Riot zauważył ten problem i postanowił coś z nim zrobić.

W aktualizacji 10.1 pojawią się mocne zmiany bohatera, który powinien wrócić do gry.

Buff Sylasa w 10.1 LoL

Wzmocnienie Sylasa zostało zaplanowane na aktualizację 10.1. Ogólnym celem zmian jest sprawienie, by Sylas stał się bardziej dostępny dla większości graczy. Riot jednocześnie chce zostawić mu pewne słabości, by nie był przesadzony na tym najwyższym poziomie. Co konkretnie zostanie zmienione?

  • Słabsza kontrola linii, ale znacznie lepszy “late”. Jak tłumaczy Riot, bezpieczna i mocna linia prowadzi do uzyskania dużej potęgi w każdych kompozycjach. Rzeczą, która ma wynagrodzić osłabienie linii będzie mocniejsza późniejsza faza gry (obrażenia, czasy odnowienia etc.)
  • Riot skupi się także na kwestii dżungli, jak czytamy, postać ma sprawować się znacznie lepiej na midzie i to na tej linii ma królować.
  • Usunięta zostanie tarcza na umiejętności “E”. Według Riotu można ją zastąpić czymś ciekawszym.
  • Zmieni się także “W”. Developerzy chcą, by wszyscy mogli skorzystać z mocy tej umiejętności.

Zmiany póki co wyglądają na porządny balans, Riot zaznacza jednak, że ostatecznie ma być to buff i wzmocnienie postaci.

Statystyki są dla Sylasa bezwzględne. Jak wskazuje u.gg, powyżej platyny bohater nie występuje w więcej, niż w 2% gier. To naprawdę mało. Winrate postaci również nie zachwyca i jest poniżej “normy”.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z League of Legends