w

Riot podtrzymał decyzję. Wiemy, od kiedy gracze z Żelaza będą mogli grać z Challenger’ami

Miesiąc po ogłoszeniu zdjęcia ograniczeń, pojawia się potwierdzenie i konkretny patch, w którym wejdą nowe możliwości.

Reklama


Clash pokazał Riotowi, że można usunąć ograniczenia dotyczące limitowania dywizji do sąsiednich kręgów. Decyzja ta została ogłoszona już miesiąc temu i spotkała się ze sporymi kontrowersjami. Mimo, że sprawa dotyczy kolejki elastycznej, to wiele osób wskazuje, że może to być szkodliwa decyzja.

“Aby jednak zachować równość szans, zmieniamy sposób dobierania w kolejce elastycznej na system podobny do tego zastosowanego w Clash, gdzie priorytet ma wyważenie obejmujące znacznie szerszy zasięg MMR. Aktualnie zastanawiamy się, w którym z najbliższych patchów powinniśmy wprowadzić te zmiany.”

Zdjęcie ograniczeń w aktualizacji 10.15

Riot potwierdził oficjalnie, że zmiany zostaną wprowadzone w aktualizacji 10.15, czyli w środę 22 lipca 2020. Co na ten temat uważają deweloperzy po miesiącu?

„Cieszymy się, mogąc wprowadzić w patchu 10.15 tak bardzo potrzebną aktualizację kolejki elastycznej na głównych serwerach! Gdy zobaczyliśmy sukces systemu dobierania bez ograniczeń rangi w Clash, postanowiliśmy wprowadzić takie same zasady w kolejce elastycznej. Ustawiajcie się w kolejce ze znajomymi niezależnie od tego, jaką mają rangę! Podobnie jak w Clash, system wykorzystuje średnią ważoną, która przypisuje priorytet graczom o najwyższych umiejętnościach.”

„Uważamy, że dzięki temu rozwiązaniu kolejka jest ogólnie bardziej przyjazna dla grup, które chcą przetestować swoje umiejętności, nawet jeśli w efekcie pojawia się więcej gier z dużym rozrzutem rang.”

Zdejmowane ograniczenia dotyczą konkretnych kręgów. Do tej pory w League of Legends funkcjonowało to tak:

  • Krąg Żelaza: może grać jedynie z graczami w kręgach Żelaznym, Brązowym i Srebrnym.
  • Krąg Brązu: może grać jedynie z graczami w kręgach Żelaznym, Brązowym i Srebrnym.
  • Krąg Srebra: może grać jedynie z graczami w kręgach Żelaznym, Brązowym, Srebrnym i Złotym.
  • Itd.

Riot patrząc na sukces Clash nie chce już tego ograniczać. Będziecie mogli grać z kolegami z różnych rang, natomiast trzeba się liczyć z tym, że jeżeli ktoś ma o wiele wyższą rangę od pozostałych, to przeciwnicy mogą być dobierani właśnie do niej.

Reklama
Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends