w

Riot potwierdza, że Rell otrzyma minireworka. Kto poza nią zostanie odświeżony w najbliższym czasie?

Twórcy League of Legends wypowiedzieli się o nadchodzących aktualizacjach bohaterów.


Pomniejsze reworki postaci z LoLa to świetny sposób na odświeżenie mniej popularnych lub przestarzałych zestawów umiejętności, bez całkowitego przerabiania bohatera. Ostatnie miesiące pokazały, że tego typu aktualizacje sprawdzają się naprawdę dobrze i gracze z przyjemnością testują odnowionych championów.

Riot o tym wie, dlatego planuje więcej pomniejszych reworków w przyszłości. Sporo bohaterów wymaga odświeżenia i dostosowania skillsetu pod aktualny stan gry. Trzeba pamiętam, że w League of Legends jest obecnie ponad 160 postaci, a niektóre z nich cieszą się praktycznie zerowym zainteresowaniem.

Kto znajduje się na liście twórców i zostanie zaktualizowany w najbliższych miesiącach?

Kolejne miniaktualizacje bohaterów LoLa

W filmiku o zapowiedziach przedsezonowych Ryan “Reav3” Mireles opowiedział co nieco o pomniejszych aktualizacjach. Rioter nie tylko wspominał o małych reworkach, które pojawiły się w ostatnich miesiącach, ale zapowiedział również, kto zostanie odświeżony w przyszłości.

Oczywiście poza dodanymi w tym roku bohaterami, wprowadziliśmy również wiele mniejszych aktualizacji dla różnych innych championów, w tym Janny, Ahri, Swaina, Taliyah, Olafa, a ostatnio także Sivir.

Dzięki spowolnieniu tempa premier nowych bohaterów mieliśmy trochę więcej czasu na wprowadzanie mniejszych aktualizacji dla już dostępnych championów, którzy zaczęli nieco odstawać od reszty.

Celem niewielkich aktualizacji nie jest całkowita przeróbka wyglądu, motywu czy rozgrywki. Od tego mamy VGU. Zamiast tego chcemy tylko odświeżać bohaterów, którzy nie spełniają już oczekiwań swoich zagorzałych fanów.

Staramy się tylko wzmacniać ich wizję, a nie wymyślać ją na nowo. W przypadku Swaina wycisnęliśmy maksimum z jego historii niezniszczalnego maga przedniej formacji. Za to w przypadku Ahri skupiliśmy się na jej historii mobilnego maga, zamiast zabójczyni, którą się stała.

Widzieliśmy piękne reakcje na te projekty, a także znaczne skoki popularności po ich wprowadzeniu. Zważając na to wszystko, chcemy dalej pracować nad niewielkimi aktualizacjami i przyglądamy się już kolejnym bohaterom, takimi jak Neeko i Syndra.

Jeden z graczy po usłyszeniu powyższych słów mocno się zdziwił, że Riot wspomina o Neeko czy Syndrze, a nie mówi nic o Rell, bohaterce, która ma ogromne problemy od dnia premiery. O tym, dlaczego ta postać potrzebuje pilnego reworka, pojawiały się już oddzielne artykuły, np. Riot po 2 latach będzie ratował 4 najrzadziej wybieraną postać LoLa. Szykuje się rework?.

Och, dajcie spokój! Rell jest tutaj. Wiecie, ta dziewczyna, która była reklamowana jako bohaterka, która będzie władać pancerzem i odpornością na magię przeciwników jako bronią. A skończyła jako bardziej toporna odmiana Leony, którą nikt nie chce grać nawet w czasach, gdy tankowatego supporty były w mecie i miały dobry winrate. 

To ta, która jeździ na metalowym koniu kontrolowanym przez swój umysł, a mimo to porusza się z taką samą prędkością, jak wszyscy inni (dopóki nie użyje swoich umiejętności, które sprawiają, że pełznie w ślimaczym tempie). To ta, która potrzebuje 200 lat, by zniszczyć zwykłego warda. 

Reav3 odpisał na przytoczony wyżej komentarz. Z jego wypowiedzi wynika, że aktualizacja Rell jest już pewna, ale nie wiadomo póki co, kiedy trafi do gry.

Rell jest na 100% na naszej liście minireworków. To raczej kwestia “kiedy”, a nie “czy”. 

Dołącz
Obserwuj
Więcej z League of Legends