w

Jak będzie wyglądał zmieniony system pingów w League of Legends?

Jak będą wyglądały pingi w League of Legends po aktualizacji Przedsezonu 2023?


Możliwość szybkiego przekazania sojusznikowi swoich planów w tak dynamicznej grze jak League of Legends jest naprawdę istotne. W większości sytuacji brakuje czasu, aby napisać na chacie to, co ma się na myśli, a wskazanie w krótkiej wiadomości miejsca i zamiarów czasami może być wręcz niewykonalne. Ponadto kiedy gracz zachowuje się niesportowo, a jego chat jest wyłączany, pingi stają się jedyną dostępną formą komunikacji z drużyną.

Ze względu na to, że aktualny system pingów jest już naprawdę stary (jego aktualna forma trafiła do League of Legends w patchu 3.03), Riot postanowił się mu przyjrzeć i rozbudować go o najważniejsze funkcje. Jak wkrótce będzie można komunikować się z zespołem?

Nowe pingi w LoLu

To, jak ważnym narzędziem jest pingowanie, zostało już wyjaśnione. Ograniczona ilość komunikatów może być czasami uciążliwa, kiedy w prosty sposób nie da się przekazać innemu graczowi swoich planów. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że zbyt duża ilość wiadomości w oknie mogłaby prowadzić do jeszcze większego zakłopotania. Zarówno wybranie złej opcji, jak i stracenie czasu na szukanie odpowiedniej mogłoby powodować frustrację.

Twórcy musieli wybierać najważniejsze komunikaty, które ostatecznie znalazły się na znanym graczom kółku. Co będzie można zakomunikować sojusznikom przy pomocy pingów?

Rozszerzamy nasz system pingów w grze, aby umożliwić lepszą komunikację z waszą drużyną. Obecny system pozwala jedynie na dzielenie się bardzo podstawowymi wiadomościami i choć doceniamy waszą pomysłowość przy ograniczonych pingach, które macie, chcieliśmy dać wam lepsze narzędzia do bardziej przejrzystej komunikacji.

Zaktualizowane pingi będą zawierać wszystko, co już znacie i kochacie i zostaną rozszerzone o opcje dotyczące wizji i polecenie engage’u. Myślimy też o sposobach na lepsze wskazanie pingów dotyczących planowania strategii sojusznikom, nawet jeśli są poza ekranem gracza, któremu się pokazują.

Nowy system zawiera znacznie więcej istotnych komunikatów, którzy z pewnością docenią junglerzy, planujący swoją ścieżkę w lesie, uwzględniając gankowanie. Poinformowanie sojusznika o tym, że powinien przepushować linię lub dać się przepchnąć sojusznikowi może znacząco ułatwić pomoc w alei.

Opisane i pokazane wyżej zmiany trafią do League of Legends w przedsezonie 2023 wraz ze zmianami jungli (Przedsezon 2023 w LoLu. Do dżungli powrócą “zwierzątka”, wszystkie planowane zmiany i nowości).

Dołącz
Obserwuj
Więcej z League of Legends