w

Riot przeprowadził ankietę związaną ze Smolderem z LoLa. Tak zagłosowali gracze

Twórcy zapytali społeczność o to, jak ta ocenia obecny stan najnowszego bohatera.


Debiut nowego championa League of Legends był bardzo głośny. Gracze komentowali praktycznie wszystko – od zapowiedzi po model bohatera, jego splash art, lore czy umiejętności. Sporo z tego zostało ocenione negatywnie, przez co Riot musiał wprowadzać poprawki (wizerunek smoka okazał się „zbyt ludzki”, a lore zdaniem fanów nie zgadzało się z tym, co znano ze Zrujnowania).

Ostatecznie twórcy i gracze jakoś się w tych tematach dogadali, więc pozostało skupić się na rozgrywce i balansie postaci. Riot wprowadził w tym celu ankietę, w której zagłosowało prawie 30 tysięcy graczy. Co z niej wynika?

Czy Smolder jest zbyt słaby?

Po przeczytaniu różnych postów na Reddicie można wywnioskować, że ze Smolderem jest naprawdę źle. Fani skarżyli się na to, że rola bohatera do niego nie pasuje i ten nie powinien być ADC – Rola Smoldera z LoLa kompletnie do niego nie pasuje? Gracze wyjaśniają dlaczego.

Do tego champion nie może pochwalić się dobrym win ratio, ponieważ dzień po premierze ledwo przekraczało 40%. Z czasem było nieco lepiej, ale Smolder wciąż był najczęściej przegrywającą postacią w całej grze – Nowy bohater LoLa – Smolder ma najniższe win ratio w grze. Dzień po premierze wynosiło zaledwie…

Przyszedł więc czas na ankietę przeprowadzoną przez Riot, w której twórcy zapytali społeczność, czy postać faktycznie jest taka słaba. Co ciekawe, oni sami uważają, że debiut Smoldera wcale nie wypadł tak kiepsko.

Matt Leung-Harrison, znany bardziej jako Riot Phroxzon opublikował wspomnianą ankietę i przyznał, że mimo niskiego win ratio Smolder cieszy się ogromnym zainteresowaniem społeczności, ponieważ w momencie publikacji wpisu miał 28% pick ratio. Jak przyznał Rioter – bycie bardziej popularnym od Ezreala to ogromny wyczyn.

Wracając jednak do samej ankiety: gracze mogli wybrać, jak ich zdaniem prezentuje się stan nowej postaci. Czy jest słaba, zbalansowana, silna, a może wręcz OP? Oto wyniki.

Jak widać, 35,4% osób wybrało, że Smolder jest ich zdaniem zbalansowany. Sporo głosujących twierdziło także, że jest za słaby i potrzebuje buffów. Zdecydowana mniejszość twierdzi, że najnowszy bohater LoLa jest OP.

Na ten moment win ratio nowej postaci nieco się poprawiło i wynosi 49,93%. Oznacza to, że nie jest już najczęściej przegrywającym championem w grze.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends