Riot radzi, co zrobić w przypadku spotkania cheatera w League of Legends

League of Legends

Reklama

Riot doradza, jak zachować się w przypadku, gdy spotka się w swojej grze cheaterów.

Reklama


Cheaty to problem wielu gier multiplayer. Psują rozgrywkę i pozostawiają niesmak po grze. Riot od zawsze stara się z tym walczyć i przypomina graczom, jak zgłaszać wspomniane oszustwa.

Jak reportować cheatujących graczy?

Na Reddicie pojawił się krótki filmik z Sionem. Zdaniem autora wątku osoba, która akurat grała wspomnianym bohaterem, jest cheaterem. Na jego komentarz odpowiedział jeden z Rioterów, radząc, gdzie powinno się zgłaszać programy trzecie, by było to szybko wykryte.

Jeśli widzicie podejrzaną aktywność tego typu, upewnijcie się, że używacie systemu reportowania w kliencie z Third Party Tools jako podanym powodem. To naprawdę pomaga w pozbywaniu się z Summoner’s Rift takich graczy.

Reklama

Homing Sion Ult – 10.3 Patch
byu/CzapoX inleagueoflegends

Inny gracz zasugerował, że reportowanie nie przynosi żadnych efektów, ponieważ niejednokrotnie zgłaszał graczy farmiących tokeny na Teamfight Tactics czy levelujących swoje konta na botach, używając do tego programów trzecich. Odpowiedział na to inny użytkownik, zauważając znaczącą różnicę między grą na boty a faktycznym cheatowaniem na Summoner’s Rift (co jest szczególnie rażące, gdy zdarza się na rankedach i może zapewnić oszustowi lepszą dywizję).

Jest różnica w reportowaniu ludzi używających botów poza grą i aktualnym cheatowaniu w rozgrywce. Serio nikogo nie obchodzi to, czy chcesz używać bota do dziennego odbierania tokenów w TFT zamiast robić to ręcznie.

Za to bot mający wpływ na gameplay i inne rzeczy związane ze skryptami? To rażące cheatowanie.

Cheatowanie to trochę co innego, niż toksyczność. Tę jednak nadal lepiej zgłaszać poza grą, za pomocą specjalnego formularza na stronie. Jakiś czas temu pracowniczka Riotu podpowiadała, żeby załączać zrzuty ekranu z wyzywaniem, a na pewno będą podejmowane akcje względem toksycznych graczy.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej