w

Przewiduje się, że większość midlanerów to single. Walentynkowe spojrzenie na wyniki ankiety

Z wyników niedawnej ankiety wywnioskowano, że na midzie w LoLu grają głównie single. Po czym to stwierdzono?


Jakiś czas temu przeprowadzono ankietę wśród graczy League of Legends. Dziś z okazji Walentynek jeden z Rioterów zwrócił uwagę na pewną zależność wśród graczy mida.

Czy większość fanów asasynów nie ma partnera/partnerki?

Przeprowadzono wiele badań i obserwacji, z których m.in. można określić, ile procent mężczyzn gra w League of Legends, kto wybiera określone role, a nawet czy takie osoby mogą być w związku.

RiotAugust zacytował, że według statystyk większość graczy mida nie ma swojej drugiej połówki:

87 procent mężczyzn grających Assassinami na midzie według ankiety przeprowadzonej na temat community League of Legends zdaje się być singlami.

Obserwacje:

  • Młodsi gracze często preferują assassinów i mida w odróżnieniu od starszych graczy.
  • Młodsi gracze dużo częściej są singlami.

Po prostu wydaje mi się, że oba fakty są ściśle ze sobą połączone.

Przypomnijmy, że inne dane z ankiety pokazują, że około 22% mężczyzn w LoLu jest w związku. Dla porównania – w przypadku kobiet jest to 68%.

ZOBACZ – Riot ujawnia zmianę kierunku długo oczekiwanego reworku Wukonga

Ulubieni bohaterowie w różnych grupach wiekowych

Warto zaznaczyć, że było zaledwie 3784 ankietowanych, więc przy społeczności liczącej 80 milionów graczy trudno traktować ankietę bez przymrużenia oka, aczkolwiek dostarczyła kilku bardzo ciekawych informacji.

Szczegółowe wyniki ankiety znajdziecie tutaj: W jakiej dywizji jest najwięcej graczy, ile średnio mają lat, ile jest kobiet w LoLu i na jakich rolach?

Warto wspomnieć, że aż 98% ankietowanych spotkało się z sytuacją, gdzie byli oni obrażani w grze. Nie dziwi to pewnie większości osób, więc bardziej zaskakującą statystyką będzie liczba graczy, która doświadczyła wyzywania po skończonej rozgrywce – 78%.

Poza toksycznością z ankiety możemy odczytać wiele innych, interesujących danych jak na przykład to, że 63% graczy gra w grę z przyjaciółmi, a 92% co najmniej raz miało styczność z mikrotransakcjami. Jungla okazuje się najmniej popularną rolą, ale to zaś zapewne ma bezpośredni związek z zmianami wprowadzonymi w sezonie 10.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends