w

Riot spełnił życzenie graczy, którzy wybierali junglę w LoLu

Gracze zmęczeni autofillowaniem na jungle cieszą się z ostatnich zmian w grze.


W internecie pojawiła się dyskusja o autofillowaniu na junglę. Od niedawna Riot dodał ochronę przed autofillem dla junglerów (tak, jak wcześniej było w przypadku supporta).

Autofill i jungla

Jeden z graczy na Reddicie poruszył temat grania jungli i autofilla w League of Legends. W swoim temacie napisał:

Dzisiaj zauważyłem, że Riot w końcu dodał ochronę przed autofillem za granie w jungli. Osobiście uważam to za sporą zmianę. Ludzie grający w jungli jako ich główną rolę mogą teraz spokojnie spróbować innych ról, nie będąc znowu wrzucanymi do jungli (co przytrafiło mi się naprawdę sporo razy) i jak dla mnie jest to ogromny plus, jeśli chodzi o granie przeze mnie tej roli. Przez kilka ostatnich tygodni grałem na topie i chciałem również spróbować mida, ale za każdym razem byłem autofillowany na junglę. Granie tej roli już dość mocno mnie wykończyło, ponieważ przeważnie albo trzeba wysłuchiwać tego, jak wszyscy zrzucają na Ciebie winę o dosłownie wszystko, albo wycarryować grę, więc przeważnie wychodziłem z lobby, kiedy dostałem autofilla na junglę i grałem jedną grę na supporcie, aby następnym razem się przed nim uchronić. Teraz kiedy dostaję ochronę przed autofillem również za granie (prawdopodobnie) mojej najlepszej roli, wydaje mi się, że cała gra jest dla mnie jakby spokojniejsza.

ZOBACZ – Nowy event Cosmic vs Dark star w LoLu. Skórki Lissandry i Elise?

Wielu komentujących zgodziło się z autorem, podkreślając, że wcale nie dziwią się jego zmęczeniu swoją rolą. Nie da się ukryć, że w wielu grach jungler jest obciążony oczekiwaniami drużyny, która nierzadko potem go wyzywa lub obwinia za każdą nieudaną akcję.

Inni zauważyli, że przez ostatnie miesiące autofill częściej wybierał dla nich junglę niż supporta.

Zazwyczaj dołączam do kolejki jako fill i ostatnio byłem bardzo zaskoczony, kiedy nieporównywalnie większą ilość razy wrzucany byłem do jungli, a nie na supporta. Niegdyś fill był odbierany praktycznie jednoznacznie jako support, a teraz w 9 na 10 przypadków jest to jungla.

Przyczyną powyższej sytuacji, jak i wprowadzenia ochrony przed autofillem, są zapewne wcześniejsze, kontrowersyjne zmiany jungli. Wielu graczy tej roli opuściło ją przez to, jak bardzo się ona zmieniła i jak widać ciężko jest znaleźć graczy, którzy dobrowolnie wybraliby wspomnianą rolę.

ZOBACZ – Riot prezentuje Galaktyki, zaskakującą nowość w TFT

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends