w

Rzeczy z Lola na wspomnienie których gracze na pewno się wzruszą

Co powoduje, że starsi gracze czują wzruszenie? Jakie elementy Ligi są najbardziej nostalgiczne?


Warto od czasu do czasu powspominać to, co już było, by lepiej zauważyć jak mocno rozwinęło się League of Legends. Część takich wspomnień jest zdecydowanie wzruszająca i przywołuje miłe chwile z przeszłości.

Wspomnienia starego League of Legends

Są takie rzeczy, na myśl o których kręci się łza w oku. W głowie pojawiają się wspomnienia sprzed lat, gdy stawiało się pierwsze kroki w League of Legends. Dla najnowszych graczy nie jest to tak nostalgiczne, ale weterani wracają do tego ze wzruszeniem.

Jakie elementy Ligi wzbudzają dużo emocji i przywołują wspomnienia? Oto kilka z nich.

Bohaterowie i ich splash arty

Wraz z rozwojem gry naturalne jest, że bohaterowie przejdą wiele zmian. Część z nich zachowała pewne cechy oryginału, inni przeszli pełne reworki i nie przypominają już swoich pierwotnych wersji. Szczególnie dużą różnicę widać porównując stare grafiki, które dla najświeższych graczy mogą wydawać się pokraczne i zwyczajnie brzydkie. Jednak u weteranów takie splashe mogą wywołać wiele wspomnień, przypomnieć pierwszych mainów czy stare wersje umiejętności, które niejednokrotnie uwielbiali.

ZOBACZ – Riot prezentuje Galaktyki, zaskakującą nowość w TFT

Usunięte przedmioty

O niektórych usuniętych przedmiotach pisaliśmy jakiś czas temu: 25 OP itemów, które pojawiły się w League of Legends i zostały usunięte. Wtedy cała uwaga była skupiona na tych najsilniejszych, jednak większość usuwanych itemów wywoływała ogromne emocje u graczy. Zapewne część społeczność pamięta moment usunięcia starej wersji wardów czy potki na manę.

Usunięcie wielu przedmiotów było dla niektórych tak dużym ciosem, że do dziś powstają zestawienia lub memy o tym, jakie itemy na zawsze zostały w pamięci graczy.

ZOBACZ – Fanowski animowany splash Charred Maokaia z League of Legends

Twisted Treeline

Stara wersja mapy
Niezależnie od wersji – Twisted Treeline zawsze miało swój niezapomniany klimat.

Twisted Treeline było mapą 3v3 zapewniającą specyficzny klimat, który bardzo podobał się niektórym graczom. Niestety mapka nie cieszyła się aż tak dużym zainteresowaniem jak Summoner’s Rift. Twórcy zdecydowali się ją usunąć w 9 sezonie, co wstrząsnęło jej fanami. Wielu graczy do tej pory jeszcze miało w pamięci pierwotną wersję mapy (przedstawioną na obrazku powyżej), cicho licząc, że może pewnego dnia powróci w takiej formie.

Aby usunięcie wspomnianej mapki nie bolało aż tak mocno – twórcy rozdali graczom symboliczne pamiątki, w tym m.in. emotkę Vilemawa.

Dominion

Dominion to tryb, który nie wytrwał tak długo jak mapa Twisted Treeline. Został usunięty w 2016 roku, a gracze, którzy zagrali na nim sporo meczów otrzymali upamiętniającą ikonkę. Mapa wykorzystywana była często także do zabaw w Hide & Seek (nowsi gracze mogą obejrzeć na czym polegała np. na Youtube). Po ogłoszeniu, że Dominion zostanie usunięty, wielu fanów zaczęło żałować, że nie grało na nim odpowiednio dużo.

ZOBACZ – Nowy sposób zgłaszania błędów w League of Legends

Stare runy

To oczywiste, że stare runy nie wszystkim się podobały. Wiele osób nawet ich nie pamięta, bo zaczęli grać w Ligę już po wprowadzeniu nowych. Jednak ci, którzy załapali się na stary system w większości mogą potwierdzić, że mają do niego jakiś sentyment. Dużo osób ma ze starymi runami masę wspomnień i do dziś umie opowiedzieć, jak zbierali na daną stronę lub kompletowali ją tak, jak doradził im kolega.

Stary system run to jedna z rzeczy, która najczęściej pojawia się podczas wspomnień o starym LoLu.

ZOBACZ – Reakcja Tyler1 na kradzież pierwszego buffa przez Teemo

Stare Summoner’s Rift

Stare Summoner’s Rift to to, co przychodzi do głowy weteranom na myśl o słowie „nostalgia”. Bez wątpienia jest to taki element historii League of Legends, który przywołuje ogrom wspomnień. Dawny wygląd mapy to nie tylko stare tekstury, ale także przypomnienie sobie pierwotnej wersji junglii, dawnego smoka czy po prostu bohaterów, którzy za tamtych czasów często mieli inne umiejętności (i wygląd).

Stary klient LoLa

Tak jak w przypadku mapy – stary klient to również nieodłączny element wspomnień. Choć miał różne wersje i tej najstarszej niektórzy nie pamiętają, to na pewno znajdą się ci, którzy kojarzą ją ze swoimi pierwszymi krokami w League of Legends.

Dla najnowszych graczy zderzenie się ze starymi grafikami, wyglądem profilu czy ikonami bohaterów może być ciekawym doświadczeniem, ponieważ widać, jak mocno Riot zmienił swoją grę.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends