w

Riot tłumaczy, dlaczego 7 z 10 ostatnich postaci LoLa było żeńskich. Mężczyźni zostali olani?

Twórcy League of Legends chcą tworzyć jeszcze więcej bohaterek. Dlaczego podjęli taką decyzję?


Aktualnie w grze jest 160 różnorodnych postaci. Riot stara się, by każdy champion był na swój sposób wyjątkowy i niepowtarzalny. Prawie każdy fan tytułu bez problemu wymieni większość bohaterów z pamięci, ale mało kto zastanawia się, jaki procent z nich stanowią kobiety lub mężczyźni.

Dla przeciętnego gracza wiedza ta jest zapewne zupełnie niepotrzebna, ponieważ zazwyczaj championów wybiera się ze względu na ich zestaw umiejętności, lore, charakter czy po prostu to, czy dany design podoba się konkretnej osobie. Dlaczego więc Riot twierdzi, że skupi się w najbliższym czasie na żeńskich postaciach?

Więcej kobiet w League of Legends

Niektórzy gracze mają wrażenie, że w ostatnim czasie pojawia się znacznie więcej kobiet niż mężczyzn w LoLu. Renata Glasc, Zeri, Vex, a niedługo również Bel’Veth. Fani zastanawiają się, dlaczego tak się dzieje. Czy projektowanie żeńskich championów jest łatwiejsze? A może bardziej się opłaca?

Według głównego producenta – Ryana “Reav3” Mirelesa – jest to część planu Riotu.

W komentarzu pod jednym postem na Reddicie Reav3 wytłumaczył społeczności podejście Riotu do wydawania nowych bohaterów. Wyjaśnił, że celem twórców jest zbalansowanie listy championów tak, aby w końcu było na niej 50% bohaterów płci męskiej i 50% żeńskiej.

Ryan dodał, że kilka lat temu twórcy zdali sobie sprawę, że pula postaci ma około 60% mężczyzn. Rioter stwierdził, że z punktu widzenia firmy lepiej byłoby, aby gra była zrównoważona, co doprowadziło do tego, że w pewnym momencie twórcy skupili się na wypuszczaniu większej liczby żeńskich bohaterów.

Kilka lat temu przyjrzeliśmy się ogólnej różnorodności League of Legends i… zauważyliśmy, że mamy 60% męskich bohaterów i 40% żeńskich. Uważamy, że w dłuższej perspektywie lepiej jest mieć podział 50 na 50.

Wśród ostatnich 10 championów, które pojawiły się na Summoner’s Rift, aż 7 to kobiety: Renata Glasc, Zeri, Vex, Gwen, Rell, Seraphine i Samira. Nadchodząca postać – Bel’Veth – również jest championem płci żeńskiej.