Riot ujawnia, dlaczego dodał do LoLa dwóch strzelców jeden po drugim

League of Legends

Reklama

Rioter tłumaczy, dlaczego wydano dwóch strzelców w tak krótkim odstępie czasu.

Reklama


Wiele osób zastanawiało się, dlaczego Riot ostatnio tak namieszał z cyklem wydawniczym postaci w League of Legends. Mieliśmy w końcu dwie postacie tej samej klasy w bardzo krótkim odstępie czasu.

Studio widziało nasilające się pytania odnośnie Senny i Apheliosa, stąd dość obszerna odpowiedź.

ADC po ADC

Główny producent do spraw bohaterów dzieli się swoją wiedzą i odpowiada na nurtujące społeczność pytanie. Dlaczego nie dostaliśmy championów na różne linie?

Reklama

Jak pewnie wiecie, Aphelios jest złożonym bohaterem o dość trudnej i niepowtarzalnej mechanice. Aby go zaprojektować i stworzyć, pracownicy potrzebowali dużej ilości czasu (wspominaliśmy, że na początku miał mieć 25 sztuk broni), dlatego prace nad nim rozpoczęły się dużo wcześniej niż te nad Senną. Później jednak zorientowano się, że w tym roku przypada 10 rocznica League of Legends.

„Dlaczego w takim razie wypuściliśmy Sennę i Apheliosa jedno po drugim? Żeby na to odpowiedzieć, musimy trochę cofnąć się w czasie. Wczesne prace nad Apheliosem rozpoczęły się, zanim zaczęliśmy pracować nad Senną. Był złożonym bohaterem, który wymagał dość długiego czasu projektowania, żeby jego zestaw umiejętności był właściwy, a potem dłuższego niż średni cyklu produkcji, aby oddać złożoność tego zestawu umiejętności. Gdy już pracowaliśmy nad Apheliosem, zaczęliśmy się zastanawiać, jakiego bohatera moglibyśmy stworzyć na 10-lecie League, i uznaliśmy, że najlepszym pomysłem będzie stworzenie z tej okazji bohatera, który byłby ekscytujący dla graczy z długim stażem w League.”

„W wyniku burzy mózgów zdecydowaliśmy, że wyjęcie Senny z latarni będzie dość nostalgiczne i wywrze odpowiednie wrażenie na wszystkich graczach, którzy słyszeli o Sennie od chwili wydania Luciana i Thresha. Od tego momentu chodziło już bardziej o to, co będzie właściwe dla Senny, a nie dla harmonogramu publikacji bohaterów. Szybko doszliśmy do wniosku, że w przypadku Senny rola strzelca ma sens, ponieważ została już zaprezentowana jako strzelec we wcześniejszej części historii. Czuliśmy także, że w jej przypadku istotne byłyby interakcje i gra w alei z Lucianem, dlatego postanowiliśmy zrobić z niej wspierającego strzelca pomimo faktu, że już wypuściliśmy w tym roku bohatera wsparcia (Yuumi) i mieliśmy w planach wypuszczenie Apheliosa na koniec roku”

Podsumowując, pomimo tego, iż Riot chce zachować zróżnicowany harmonogram wydawania nowych postaci, czasami musi go nagiąć, jeżeli jest odpowiednia do tego okazja.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej