w

Riot ujawnia swoje plany. Wzmocni ADC i osłabi środkową aleję w League of Legends

Reklama

Bot i mid, zdaniem twórców, zdaniem twórców potrzebuje delikatnych zmian. Czego mogą spodziewać się gracze?

Reklama


W ostatnim czasie w League of Legends zaszło naprawdę sporo fundamentalnych zmian dla prawie każdej linii. Zdaniem twórców mogło to spowodować, że niektóre z nich stały się jednak za silne lub za słabe. Co więc planują?

Zbyt silny mid i za słaby bot

Jeden z Rioterów wypowiedział się na temat linii, które ich zdaniem potrzebują zmian.

Zauważyliśmy, że sytuacja topa znacznie poprawiła się na przestrzeni dwóch ostatnich sezonów, a jungla ciągle jest silna. Następnie planujemy skupić się na pozycjach takich jak środkowa aleja, czy carry, które nie odbierają nadto od reszty, ale mimo to przydałyby im się lekkie zmiany.

W tym sezonie moc carry z bota mocno opadła, więc chcemy ją przywrócić i aktualnie szukamy innych opcji od bezpośredniego zwiększania doświadczenia.

Myślimy również, że mid powinien być pośród najsilniejszych ról w grze, ale aktualnie jest on za silny. Delikatny nerf powinien przywrócić wszystko do normy i nie sprawić, że mid stanie się jakkolwiek mniej znaczący. Chcielibyśmy wprowadzić zmiany mechaniczne (bez bezpośrednich zmian wartości), aby efektownie znerfić środkową aleję, bez szkodzenia górnej.

ZOBACZ – 10 najciekawszych cosplayów z League of Legends z kwietnia 2020

Nie ma konkretnej informacji, kiedy zmiany miałyby trafić na serwery, ale biorąc pod uwagę, że twórcy dopiero testują różne wersje, można oszacować, że graczom przyjdzie czekać blisko dwóch aktualizacji.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends