w

Riot ujawnia zmianę kierunku długo oczekiwanego reworku Wukonga

Riot Games

Co Riot planuje wobec Wukonga? Na jakich rolach będzie grany po zmianach?


Wukong jest jedną z tych postaci, która na swoje zmiany czeka naprawdę długo. Widać, że Riot podchodzi do tego bohatera z dużą dawką ostrożności.

Pierwszy raz o reworku usłyszeliśmy jeszcze w maju zeszłego roku. Teraz developerzy ujawniają zmianę kierunku zmian postaci.

Cele minireworka Wukonga

Jeden z pracowników poinformował o małej aktualizacji Wukonga. Rioterzy planują sprawić, by bohater wrócił na topa i junglę, ponieważ takie role bardziej interesują graczy Wukonga.

Póki co nie wiadomo, kiedy wspomniane plany wejdą w życie. Twórcy nie podali dokładnej daty wprowadzenia zmian, natomiast sugerują, że będzie to już niedługo.

Aktualizacja Wukonga: ponowne skupienie się na celach i zabieramy się za pracę, aby wszystko wkrótce było gotowe.

  • Dodanie nowego narzędzia, aby Wukong mógł pokazać swoją przebiegłość i spryt.
  • Przesuwamy moc z mida na top/junglę.

Uważamy, że przywracanie Wukonga na topa/junglę jest wartościowe, ponieważ więcej graczy chce nim tam grać.

Riot nie chce całkowicie pozbyć się postaci ze środkowej alei, natomiast uważa, że gracze wolą nim grać w lesie, ewentualnie na TOPie. Nie oznacza to jednak, że Wukonga już nigdy nie zobaczymy na MIDzie. Zmiany mają umożliwić mu granie na wszystkich trzech rolach.

Nie spodziewamy się również całkowitego zniknięcia Wukonga z mida. Po prostu chcemy zrównać jego siłę na jego wszystkich pozycjach.

Rioter zaznaczył, że minirework postaci nie będzie obejmował żadnych zmian wizualnych, co nie spodobało się graczom pokazującym, dlaczego taka aktualizacja „przydałaby” się Małpiemu Królowi.

Ponadto patrząc na inne wysoko priorytetowe projekty VGU, na których koncentrują się nasze zespoły artystyczne, chcemy dostarczyć te zmiany bez większych zmian wizualnych.

Patch z nowym Wukongiem powinien wejść do gry już niedługo. Jeżeli faktycznie bohater nie zostanie odświeżony wizualnie, a zmienią się jedynie jego umiejętności, to nie powinno to już zajmować więcej czasu.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends