w

Niskie pick ratio w League of Legends nie oznacza, że bohater nie powinien być nerfiony?

Czym dla Rioterów jest niskie pick ratio bohatera w grze i czy wpływa to na jego buffy/nerfy? Wypowiedział się o tym jeden z twórców.


Na Reddicie wybuchła dyskusja na temat nerfów bohaterów, którymi gra niewiele osób. Czy osłabienia są zasłużone? A może takich postaci nie powinno się ruszać, bo i tak interesują niewielką cześć społeczności?

Niskie pick ratio a nerfy bohaterów

Jeden z graczy na Reddicie napisał:

Niski play rate nie oznacza, że champion nie powinien być nerfiony.

Widzę, że powyższe zdanie naprawdę jest brane na poważnie jako odpowiedź do nerfów Aurelion Sola i Singeda.

Tylko dlatego, że champion nie jest grany, nie oznacza, że mogą one uniknąć nerfów. Jeśli są za silne, to po prostu zasługują na nerfy.

W tym poście nie mam zamiaru rozmawiać o reworku Aureliona albo o tym, czy coś powinno zostać znerfione, czy nie. Bardziej chciałem uświadomić ludzi uważających, że niepopularni bohaterowie powinni unikać nerfów.

Autor wspomniał o reworku Aureliona. By lepiej zrozumieć kontekst, odsyłamy do artykułu: Rework Aurelion Sola w patchu 9.17 się nie udał?

Nastała kłótnia dotycząca tego, co tak naprawdę jest wyznacznikiem, czy postać jest grana tylko przez tych najbardziej jej oddanych. Z pomocą przyszedł Rioter:

Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać, jest to, że statystyki wskazują dosłownie wszystkich graczy. Liczba graczy, którzy rozegrają po jednej grze i „odbiją” się od postaci, jest niska dla bohaterów takich jak Aurelion Sol czy Singed ze względu na unikalność ich zestawów umiejętności względem innych. Kiedy zaczniemy filtrować dane z takich graczy, będziemy w stanie wyszczególnić najbardziej niszowe postacie.

W skrócie – nie będziecie widzieć ich często, ale za to często gracze będą mieli na nich bardzo dużo mastery punktów, jeśli już ich spotkacie.

ZOBACZ – Kayle – najgorszy bohater do mainowania w League of Legends?

W odpowiedzi na słowa Riotera inny gracz napisał:

Okej, więc to oznacza, że mają niewielką ilość naprawdę oddanych graczy, aczkolwiek jako % grających danym bohaterem dalej są niewielką mniejszością. To powinno być regułą sprawdzającą się przy każdym bohaterze, prawda? Gdzie jeśli porównamy bohatera do Yasuo, prawdopodobnie jest dużo większy % graczy „mainujących” go pośród graczy grających nim.

Ogólnie rzecz biorąc, chciałem przekazać, że zaledwie niewielki % graczy Aureliona jest jego mainami (bohater jest głównie grany przez nie-mainów), a Ty mówisz, że niewielki % gra nim ogromne ilości gier (tych „kilku” mainów, których ma gra nim bardzo dużo).

Czy czegoś gdzieś nie rozumiem? Dziękuję za wyjaśnienie, ale nie uważam, że informacje, które podałem wcześniej, są gdziekolwiek sprzeczne z tym, co napisałeś.

ZOBACZ – Riot się musi tłumaczyć ze swoich żartów, gracze wzięli to na serio

Rioter odpowiedział:

To, co mówisz, jest prawdą. Moim komentarzem chciałem przekazać, że jeśli nie będziemy brali pod uwagę graczy, którzy mają na Aurelionie po jednej grze i dajmy na to zaczniemy liczyć tylko tych, co mają co najmniej 3 gry, Aurelion będzie najbardziej niszową postacią w Lidze.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends