Riot uważa, że ten sposób gry jest OP i niszczy rozgrywkę. Dlatego chce go usunąć nerfami

League of Legends

Reklama

Riot w ostatnich wiadomościach dla graczy jasno wypowiedział się, że jeden ze sposobów gry według developerów niszczy rozgrywkę.

Reklama


W historii LoLa było wiele różnych sposobów na grę, które finalnie zostały uznane za zbyt mocne i kompletnie znerfione. Ostatnim przykładem była Sona, czy Soraka na górnej alei. Choć było to znane od dłuższego czasu, to dopiero ostatnio wybuchło popularnością.

Co obecnie według Riotu jest zbyt OP?

Tym razem chodzi o tzw. „Funnel strategy”. Polega to krótko mówiąc na wpompowaniu całej siły drużyny w jedną osobę, zazwyczaj grającą na środkowej alei. Wówczas dżungler staje się czymś w rodzaju supporta, który oddaje wszystkie ważne campy i obiekty właśnie MIDowi. Osoba ze środkowej alei bierze smite, natomiast dżungler najczęściej „exhausta”.

Na MIDa była wysyłana Kai’Sa, Lucian, czy Irelia. Swoje początki ta strategia miała jeszcze w LCS. Choć sposób ten znany był od wielu miesięcy, to dopiero teraz Riot na niego reaguje wprowadzając kolejne zmiany. Głównie dlatego, że kolejne postacie w dżungli pozwalają rozwinąć skrzydła temu sposobowi.

Reklama

Dlaczego Riot interweniuje?

Developerzy zaznaczają, że choć lubią niekonwencjonalne sposoby na grę, to według nich są przypadki, w których po prostu muszą zainterweniować. Chodzi tutaj o sytuacje, w których dana strategia jest zbyt mocna, lub psuje doświadczenia płynące z gry.

Jak czytamy, największe problemy z tym sposobem gry to:

  • Jest zbyt silny, co jest jednym z głównych powodów do nerfa
  • Wpływa negatywnie na odczucia z gry. Przeciwnicy nie mają większej możliwości na skontrowanie tego sposobu, przez co mecze są zazwyczaj rozgrywane bardzo jednostronnie.

To właśnie dlatego wprowadzano zmiany, które były wymierzone w wydawałoby się dżunglę.

„Nasze ostatnie zmiany zwiększające kary z goldem okazały się dobre, ale niewystarczające. Nie rozwiązały problemu w taki sposób, jak byśmy tego chcieli. Obecnie testujemy dodatkowe kary, jak ucięcie 50% XP za likwidację minionów (oprócz kary z goldem). Dżunglerzy grający w normalny sposób kompletnie nie odczują tych zmian.”

Zmian można się spodziewać w aktualizacji 10.6, która zgodnie z harmonogramem patchów zaplanowana jest na środę, 18 marca 2020.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej