w

Riot uznał, że kary za AFK są jednak za duże. Jak zmienią się 12-godzinne bany?

Riot przyznaje się w oficjalnych komunikatach, że wykorzystuje Wild Rift, czyli mobilną wersję League of Legends trochę, jak swój poligon doświadczalny.


Riot zapowiadał zwiększenie kar AFK w League of Legends, poprawienie systemu wykrywania, czy zwroty LP. Przypomnijmy, że zwrot punktów ma zostać uruchomiony w okolicach patcha 10.24, czyli dopiero w listopadzie.

Deweloperzy póki co wszystko sprawdzają i okazuje się, że dłuższe przebywanie w kolejce po odejściu od komputera (w tym przypadku telefonu) okazało się zbyt bolesne. Dlatego nie ma liczyć na zwiększenie kar w taki sposób na PC.

Jak zmniejszono kary i czego próbowano?

Riot chciał spróbować czasowych banów, zmieniając kolejkę z niskim priorytetem na całkowitą blokadę gry. Społeczność była mocno podekscytowana, bo mogło to oznaczać, że w normalnym LoLu pojawią się dokładnie takie same bany.

Niestety, po pierwszych testach deweloperzy uznali, że kary są zbyt bolesne. Przypomnijmy, że maksymalnie można było dostać bana na 12 godzin tylko i wyłącznie za bycie AFK. Gracze byli zachwyceni, a przynajmniej większość. Kary przedstawiały się następująco:

  • Pierwsza kara za brak aktywności (3-6 min): 30 min blokady
  • Pierwsza kara za brak aktywności (6+ min): 60 min blokady
  • Kolejne kary za brak aktywności w ciągu 7 dni: 12 godz blokady

Czyli za 3 minuty nieaktywności otrzymywało się 30-minutowego bana. Za 6 minut to już godzina. Kolejne przypadki stania w miejscu bez ruchu oznaczały blokadę na 12 godzin. Finalnie ten eksperyment się nie udał mimo tego, że wiele osób popierało ten sposób rozprawiania się z AFKami.

Jaki był powód zmniejszenia kar? Głównie chodziło o niespodziewane rozłączenia internetu.

„Brak aktywności traktujemy bardzo poważnie, ponieważ wiemy, że wyjście współgracza z meczu może negatywnie wpłynąć na rozgrywkę. Jednocześnie jesteśmy świadomi, że przytrafiają się niespodziewane sytuacje – jednej osobie przytrafi się nagła przerwa w dostawie internetu, a innej pies zje kabel od routera. Aby wziąć pod uwagę te niespodziewane sytuacje, zdecydowaliśmy się, by zmniejszyć kary za brak aktywności.”

Dzisiaj kary wyglądają inaczej:

  • Pierwsza kara za brak aktywności (3-6 min): 10 min
  • Pierwsza kara za brak aktywności (6+ min): 20 min
  • Kolejne kary za brak aktywności w ciągu 7 dni: 6 godz.

Z 30 minut na 10 minut, z 60 minut na 20 minut i z 12 godzin na 6 godzin. Dość mocna zmiana, pokazująca, jak bardzo Riot boi się podjęcia drastycznych kroków.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends