w

Riot użył 200 lat doświadczenia i tak znerfił przedmiot, że jest mocniejszy. Nowy TOP 1 na TOPie i nie tylko

Ostatnio tą postacią grało tyle osób jeszcze w 2018 roku. Jedni na nerfie stracili, drudzy mówią o buffie.


Riot ostatnio stwierdził, że Łamacz Falangi, czyli jeden z mitycznych przedmiotów jest za mocny. Krótko mówiąc, daje zbyt dużą mobilność „molochom”, w efekcie czego ci są zbyt potężni. Przypomnijmy, co deweloperzy o tym pisali:

„Jego efekt użycia jest ekscytujący dla wielu wojowników, ale mocno osłabił główną słabość molochów, jaką jest mobilność. Bohaterowie z tej kategorii są bardzo skuteczni, gdy rozpoczynają walkę na swoich warunkach, więc przedmiot, który pozwala im skrócić dystans, jest z natury potężny, nie wspominając już o jego obrażeniach i możliwości ponownego używania.”

W efekcie usunięto doskok na 300 jednostek w zamian za podniesienie ogólnych statystyk przedmiotu. I tu się zaczyna cała historia. W sieci po tej wiadomości o nerfach pojawiły się oczywiście memy z grobami etc.

I trudno się dziwić. Na pierwszy rzut oka przedmiot stracił to, za co wiele osób go lubiło. Ale ogólne podniesienie statystyk sprawiło, że pojawił się w tym wszystkim bohater, który na nerfie bardzo skorzystał.

Nowy TOP 1 na TOPie

O kim mowa? O kimś, kto w tym momencie ma na TOPie największy winrate spośród wszystkich postaci.

WSZYSTKIE RANGI

Żeby było zabawniej, Nocturne zajmuje kilka czołowych pozycji pod względem winrate nie tylko na górnej alei, ale także na innych pozycjach.

PLATYNA+

W całym TOP 6, aż 3 pozycje zajmuje jeden i ten sam bohater. Coś tu ewidentnie nie zadziałało. Albo nawet inaczej, zadziałało, ale nie w ten sposób, w który wymyślił Riot. Nocturne ma dwie umiejętności (Q i R), które pozwalają mu dostać się do przeciwnika, nie potrzebuje więc dodatkowego doskoku.

Z kolei bardzo korzysta na wprowadzonych zmianach, czyli na dodatkowym zdrowiu, czy spowolnieniu do 90%. Gracze szczególnie na wyższych rangach zaczęli więc wykorzystywać Nocturne w swoich meczach. Rośnie winrate, ale także popularność.

Ostatnio Nocturne był tak popularny w 2018 roku. Miał co prawda skok dwa lata później, ale został on już w tym roku przebity. Co będzie dalej? Tego jeszcze nie wiadomo, ale można się spodziewać, że Riot nie odpuści zmian Łamacza. Zyskał bowiem nie tylko Nocturne. Wśród postaci, które zostały w ten sposób zbuffowane wymienia się chociażby Gnara, Setta, czy Urgota.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends