w

Riot w połowie tworzenia tego skina zorientował się, że może go dostać inny, popularniejszy bohater LoLa?

Nowy legendarny skin Zeda jest naprawdę podobny do innego championa.


Riot co roku wydaje sporą ilość skórek do przeróżnych bohaterów. Riot, aby zainteresować graczy nowymi wyglądami championów, musi sprawić, żeby te były coraz ciekawsze.

Legendarne skórki charakteryzują się tym, że są bardziej rozbudowane od standardowych skinów. Otrzymują więcej uwagi zarówno w kontekście efektów wizualnych, jak i dźwiękowych. Ta skórka zdziwiła jednak wielu fanów League of Legends.

Co jest nie tak z nowym skinem Zeda?

Zed jest stosunkowo popularnym bohaterem, który wkrótce otrzyma swoją drugą legendarną skórkę. Pierwszą z nich był Galaxy Slayer Zed, który został wydany w 2019 roku. Tym razem skin należy do serii Debonair – gracze mieli okazję poznać już wszystkich bohaterów, którzy również się w niej znajdą wraz ze wszystkimi dodatkami kosmetycznymi (Chromy, ikonki i emotki związane z najnowszymi skórkami Debonair z League of Legends).

Fani zauważyli jednak, że coś jest nie tak. Debonair Zed w pewnych momentach aż do bólu przypomina innego championa – Fiddlesticksa, który przeszedł rework. Użytkownik o nicku MantiH podzielił się ze społecznością grafiką, która świetnie porównuje bohaterów pod tym względem.

Serio? Przecież to skórka Fiddlesticksa. No ale nie mógł jej dostać, ponieważ nie jest wystarczająco popularny. Riot dał ją Zedowi, a gracze Fiddle’a poczekają do kolejnego roku, nie zwracając uwagi na to, co im obiecał.

W komentarzach wielu fanów przyznało, że omawiany skin faktycznie aż za bardzo przypomina Fiddlesticksa. Niektórzy komentujący żartobliwie mówią, że Riot wykorzystał motyw dla Zeda, ponieważ jest on popularniejszy, a inni podchodzą do tematu nieco poważniej.

Nami bot pisze natomiast, że Debonair Zed już wcześniej nieco przypominał mu Fiddle’a, a przy takim zestawieniu dwóch modeli nie ma już żadnych wątpliwości.

Poprzednie podglądy już wcześniej dawały mi duży vibe Fiddle’a za pośrednictwem tych demonicznych macek. Zestawienie dwóch modeli sprawia, że jest to oczywiste.

Jasne. Może to być tylko przypadek, ale biorąc pod uwagę to, że Fiddlesticks jest jednym z bohaterów z najdłuższymi przerwami między otrzymywanymi skórkami…

Ostatni skin Fiddle’a pochodził z serii Praetorian i został wydany pod koniec 2018 roku. Oznacza to, że od premiery jego ostatniej skórki minęły już ponad 3 lata i na ten moment nie zapowiadają się żadne zmiany. Ponadto champion aktualnie jest najdłużej oczekującym na skina według rozpiski prowadzonej przez 1000 days club – od premiery wspomnianej skórki minęło dokładnie 1111 dni.