w

Riot właśnie wbił ogromną szpilę w całe środowisko LGBT, wywołując aferę w społeczności LoLa

Riot poruszył całą społeczność League of Legends, ale nie tylko.


Riot dzisiaj ogłosił swojego nowego partnera przy tworzeniu LEC. Okazuje się, że jest to miasto NEOM w Arabii Saudyjskiej. Problem? Kraj ten znany jest bardzo dobrze ze swojego, bardzo negatywnego podejścia do LGBT. karanego więzieniem i śmiercią.

To wystarczyło, by poruszyć całą społeczność. Z jednej strony Riot robi wszystko, by pokazać wsparcie dla społeczności LGBT, z drugiej strony podejmuje współpracę z podmiotem, który całkowicie zaprzecza tym wartościom.

“Za stosunki homoseksualne grozi więzienie lub kara śmierci. W wydanym raporcie ONZ dotyczącym dyskryminacji społeczności LGBT, Arabia Saudyjska, Nigeria, Brunei i pięć innych państw znalazło się na liście państw, w których dochodzi do najbrutalniejszego łamania praw społeczności LGBT. Homoseksualiści są wykrywani przez religijną policję podczas specjalnych nalotów (…)” – Wikipedia

Reakcje społeczności są bardzo wyraźne

Riot ma ogromny problem. Niedawno w League of Legends wypuszczono ikonki wspierające LGBT, a teraz zdaje się, że to wszystko zostało przekreślone. Jak piszą gracze, w imię pieniędzy zaprzepaszczono wcześniejsze deklaracje i obietnice.

Swoje niezadowolenie wyrażają chyba wszyscy związani z LGBT. Widać to nie tylko na kontach postronnych osób, ale również tych związanych z Riotem.

Pytanie, co teraz zrobi Riot. Czy będzie chciał tę sytuację jakoś złagodzić, czy może uzna, że jej po prostu nie ma. Niewykluczone, że posypią się nawet odejścia z pracy. Już teraz pisze o tym kilku komentatorów wspominając, że to cios w ich serce.

Postronni gracze zapewne kompletnie tego nie zauważą. Osoby zainteresowane tematem już jak najbardziej.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends