w

Riot wyrzucił całą kobiecą drużynę LoLa z ligi za zbyt słabe wyniki. Średnio 27 zgonów na mecz

Drużyna składająca się wyłącznie z kobiet została zdyskwalifikowana z LCL za zbyt słabe wyniki.


Kobiety w esporcie od zawsze budzą duże emocje. Tym razem w kwestii jednego z żeńskich zespołów interweniował sam developer League of Legends.

Rosyjskie Riot Games wydało oświadczenie, że zespół o nazwie Vaevictis nie miał wystarczających wyników, aby utrzymać się w lidze. Doprowadziło to do tego, że cała drużyna musiała opuścić rozgrywki regionalne LCL.

Nieciekawe statystyki żeńskiej drużyny doprowadziły do jej usunięcia z ligi

Jak podaje Riot Games Russia, drużyna o nazwie Vaevictis, nie osiągnęła dopuszczalnego poziomu, aby dalej móc konkurować z resztą zawodników. W zeszłym roku zespół rozegrał 28 gier nie wygrywając ani jednej, a średnia długość rozgrywki wynosi jedynie 21 minut i 54 sekundy.

Inne statystyki:

Drugą ważną kwestią była ilość zgonów, średni wynik w meczu to 7 likwidacji dla Vaevictis i 27 dla przeciwników. Jest to o prawie 10 wyższy wynik, niż w przypadku kolejnej drużyny grającej w LCL.

To nie pierwszy taki problem, drużyna wcześniej zmagała się z dyskryminacją, gdzie gracze RoX i Vege Squadron otrzymali od Riotu ostrzeżenia.

Usunięcie z ligi również nie skreśla dziewczyn z ponownego do przystąpienia do niej. Nie dostały żadnej blokady za niesportowe zachowanie, czy łamanie regulaminu. Ligę musiały opuścić za prezentowanie zbyt niskiego, niekompetytywnego poziomu.Mogą tam powrócić po eliminacjach w Open Cup, jeżeli tylko pokonają inne zespoły.

Na ich miejsce wskoczyła organizacja Team CrowCrowd, która konkuruje w LoLu od 2016 roku.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z League of Legends