w

Riot zapowiada zmiany związane ze smokami w przedsezonie LoLa. Żywioły będą jeszcze ciekawsze

Twórcy LoLa chcą sprawić, by motywy związane ze smokami stały się ciekawsze i bardziej rozbudowane.


Smok to bardzo znanych i charakterystyczny element mapy Summoner’s Rift. Dragon przez lata mocno się zmieniał i nie chodzi tutaj tylko o zmiany graficzne. Jakiś czas temu tórcy chcieli wprowadzić coś świeżego, więc zdecydowali się na zmodyfikowanie smoka tak, by na mapie pojawiały się dragony związane z konkretnymi żywiołami.

Taka modyfikacja mocno ingerowała nie tylko w rozgrywkę, ale także w wygląd mapy. Tym razem Riot nie chce odwracać gry do góry nogami, ale udoskonalić istniejący już system, sprawiając, że ten będzie ciekawszy i bardziej rozbudowany.

Zmiany smoków w przedsezonie

Twórcy postanowili ujawnić sporo ze swoich planów na najnowszy przedsezon. Wśród nich znalazł się oczywiście motyw smoków i to, że zmieniające się żywioły będą jeszcze ciekawsze.

Naszym oryginalnym celem było zwiększenie różnorodności kolejnych gier poprzez stworzenie szeregu wyjątkowych i zapadających w pamięć warunków środowiskowych, które gracze muszą po mistrzowsku opanować. Przedsezon Żywioły powstają wprowadził transformacje mapy, nowe, potężne Dusze Smoków i kończące grę wzmocnienie Starszego Smoka. Te zmiany w dużym stopniu przyczyniły się do tego, że każda gra wydaje się inna niż poprzednia. A jednak uważamy, że dalej możemy zwiększyć niepowtarzalność warunków, w jakich gracze mogą znaleźć się na Summoner’s Rift.

Brzmi całkiem ciekawie, natomiast gracze już teraz obawiają się, by Riot przypadkiem nie przesadził. Smoki są niesamowicie ważnym elementem LoLa i ingerowanie w nie może się różnie skończyć.

Na czym na ten moment myślą więc deweloperzy?

Analizujemy możliwość wprowadzenia nowych dodatków do smoków pod kątem realizacji następujących celów:

  • Stworzenia nowych elementów terenu, które wpłyną na większe zróżnicowanie meczów i zmienią przebieg gry po transformacji mapy.
  • Rozbudowania tych motywów związanych ze smokami, które je wzmacniają, oraz sposobu, w jaki wzmacniają one bohaterów na Summoner’s Rift.

Więcej aktualizacji i przemyśleń na temat naszych prac nad smokami pojawi się w dalszej części roku.

Czyli można się spodziewać, że Summoner’s Rift ponownie się zmieni, przynajmniej jeżeli chodzi o miejsce wokół smoków. Oprócz tego Riot będzie kombinował także z bonusami, jakie mają dawać te stworzenia.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends