w

Riot zaprezentował nową bohaterkę – Norrę, właścicielkę Yuumi. Niestety ta nie trafi do League of Legends

Twórcy LoLa ogłosili, że Norra, yordlowa czarodziejka i właścicielka Yuumi, będzie grywalną postacią. Ale nie na Summoner’s Rift.


Zapewne każdy fan Yuumi kojarzy jej właścicielkę – Norrę, która do tej pory była tajemniczą postacią jedynie wspominaną w fabule swojej kotki. Jakiś czas temu wiele osób uważało, że nowy Yordl będzie miał na imię Norra. Dziś już wiadomo, że były to tylko plotki, a nową bohaterką z rasy Yordlów okazała się Vex.

Minęło trochę czasu i Riot ogłosił, że właścicielka Yuumi faktycznie będzie grywalną postacią. Nie trafi jednak do League of Legends.

Prezentacja Norry – nowej bohaterki

O Norze można przeczytać w lore wspomnianej wcześniej Yuumi:

Na przedmieściach Bandle City znajdował się niegdyś zalesiony wąwóz, w którym migotały skrzydełka księżycowych ciem, a rzeka pełna była tęczowych ryb. W domku mieszczącym się pośród zielonych drzew mieszkała yordlowa czarodziejka Norra wraz ze swoją kotką, Yuumi.

Wiadomo było, że książka, z którą podróżuje Yuumi, należy do jej tajemniczej właścicielki. Wśród fanów LoLa mówiło się, że zapewne pewnego dnia yordlowa czarodziejka również zawita na Summoner’s Rift, tak jak było to z Senną, która występowała w lore Luciana, czy Yone – bratem Yasuo.

Riot faktycznie sprawił, że Norra będzie grywalną postacią, ale nie w League of Legends ani Wild Rift. Bohaterka trafi do karcianki – Legends of Runeterra.

Poniżej można zobaczyć jej prezentację oraz karty, które będą z nią powiązane.

Video

Jak widać, właścicielka magicznej kotki to sympatyczna Yordlka z króliczymi uszami i okrągłymi okularami. Jej charakter wydaje się bardzo ciepły i przyjazny. Graczom kojarzy się z miłą staruszką, która zaoferuje rozmowę przy filiżance herbaty.

Legends of Runeterra to karcianka, która jest idealnym wyborem dla osób, które chcą jeszcze lepiej poznać lore League of Legends. Riot systematycznie dodaje do LoR nowych bohaterów oraz karty powiązane ze znanymi miejscami, takimi jak Noxus, Demacia, Ionia czy Bandle City.

Fani Yuumi cieszą się, że Norra pojawi się w grze, ponieważ oznacza to, że lore kotki zostanie rozwinięte.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends