w

Riot zastanawia się nad usunięciem jednego ze smoków z LoLa. Najważniejsze będą nowe nerfy

Riot przyznaje, że dostrzega problemy z jednym ze smoków i w tym momencie zbiera dane odnośnie zadowolenia graczy. Jak?


Obecnie w LoLu jest kilka mechanik, które wywołują nie tyle kontrowersje, ile obszerne i rozległe dyskusje. Jedna z nich dotyczy smoka, konkretnie Chemtechowego. Wielu graczy uważa, że jest to zbędny dodatek, sprowadzający do LoLa jedynie negatywne rzeczy.

Dlatego praktycznie codziennie powstają na ten temat różne wpisy czy to na Reddicie, Twitterze, czy Facebooku. Jeden z graczy postanowił zapytać wprost: Czy Riot przyzna, że dodanie go było błędem?

Czy jest na to szansa? Tak

Riot w przeszłości wycofywał się z różnych swoich pomysłów. Przykładem mogą być zmiany LeBlanc, umiejętność specjalna Zaca, zmiany Kog’Mawa czy nawet świeża sprawa z czatem dla wszystkich – ten nadal w większości regionów jest dostępny.

Mało kto jednak spodziewał się, że Riot autentycznie odpowie i to jakimiś konkretami, a nie standardową gadką o “przyglądaniu się sprawie”. Okazuje się, że aby lepiej zorientować się w sytuacji, Riot uruchomił specjalną ankietę.

Przeprowadzamy ankietę. Minie trochę czasu, zanim uzyskamy wyniki. Opinia Reddita i anglojęzycznych mediów społecznościowych są jasne, ale nie zawsze oznaczało to, że gracze ogólnie nie lubili jakiejś funkcji w przeszłości.

Riot zmieniał smoka w aktualizacji 12.1, teraz znowu zapowiedziano dodatkowe poprawki. Widać, że w tym momencie studio wykorzystuje pełne moce przerobowe, by coś poprawić. Jeżeli to nic nie da, wówczas może nastąpić większy przełom.

W patchu 12.2 zmieni się chemtechowy teren:

  • Czas wejścia w niewidzialność: 1,5s >>> 2,5s
  • Kamuflaż nakłada się od razu po wejściu do strefy >>> Kamuflaż respektuje czas wejścia w niewidzialność
  • Obrażenia w strefie: 10% >>> 12%

Co ciekawe, Riot w swoich wypowiedziach nie pisze już tylko o zmianach, ale także o ewentualnym usunięciu. Wcześniej unikano słowa “remove”.

Jak pokazują statystyki, od ostatniego patcha niewiele się zmieniło. Jego dusza wciąż jest praktycznie tożsama ze zwycięstwem.

Kluczowe będą w tym przypadku wyniki przeprowadzanej przez Riot wewnętrznej ankiety dla graczy. Nie wiadomo jednak, ile to wszystko potrwa.