w

Riot zawiesił trenera Origen za rasistowskie wpisy i opinie. Drużyna LoLa go wyrzuciła

Origen pożegnało się ze swoim trenerem, który ostatnio wyrażał naprawdę dziwne opinie na swoim Twitterze.

Reklama


Jack „Kayys” Kayser został zawieszony w rozgrywkach LEC w związku z jego rasistowskimi wpisami na Twitterze. Wyrażał naprawdę dziwne opinie twierdząc  przykładowo, że Europa powinna czcić w pewien sposób Amerykę i tylko ten region zasługuje na miano tego prawdziwego i najlepszego.

Były już trener wspominał także, że niektóre drużyny są z góry gorsze od innych ze względu na granie w innym regionie. Riot jest niesamowicie wyczulony na tego typu rzeczy, po części ze względu na ostatnie wydarzenia na świecie.

Równość i dialog w tej kwestii jest bardzo ważny, a Kayys wprost złamał wszystkie zasady, jakie promuje Riot Games. Zaledwie dwa dni temu publikowano informacje o tym, że studio zamierza walczyć z przejawami rasizmu.

Riot zawiesza trenera Origen

Oficjalne oświadczenie można przeczytać na stronie Riotu, natomiast nie ma tam zbyt wielu szczegółów. Trener większość swoich wpisów usunął, natomiast te najbardziej kontrowersyjne zostały utrwalone już wcześniej.

Reklama

„Dzięki okresowym dochodzeniom przeprowadzanym przez urzędników ligi przed rozpoczęciem każdego Splitu, dowody wykazały, że Kayser wykazywał negatywne zachowanie w League of Legends w wielu przypadkach w ciągu ostatnich miesięcy. Używanie przez Kayser’a dyskryminującego języka w stosunku do innych graczy w grze jest niedopuszczalne i nie ma miejsca w naszym ekosystemie. Chociaż Kayser nie posiadał żadnych wcześniejszych ostrzeżeń, naruszenia były rażące i miały miejsce w wielu przypadkach, dlatego wydajemy natychmiastowe zawieszenie.”

Jack „Kayys” Kayser został zawieszony do 25 czerwca, natomiast samo zawieszenie wydaje się niezbyt ważne w stosunku do opinii, jaką własnie wyrobił sobie trener. Origen od razu zareagowało ucinając wszelką współpracę.

O jakie wiadomości tak finalnie chodziło? Trener pisał o G2, o regionach, o świetnej Ameryce i słabej Europie.

Wypowiedzi trenera wielokrotnie znajdowały się na Reddicie, w tematach poświęconych wyśmiewaniu rasizmu. Finalnie Kayys również odniósł się do wszystkich zarzutów, przyznając,że popełnił kilka błędów, natomiast celem jego wypowiedzi nie było dyskryminowanie innych osób.

Póki co zawieszony wraca do Stanów i tam decydował co dalej. Jego kariera esportowa stanęła pod dużym znakiem zapytania, bo raczej nikt nie będzie chciał go póki co przyjąć.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends