Riot zmienił Akali w LoLu i nikogo o tym nie poinformował. Gracze mają mieszane uczucia

League of Legends

Reklama

Społeczność zauważyła, że na PBE pojawiła się pewna aktualizacja Akali. Niestety Riot nigdzie o niej nie wspominał.


League of Legends to gra, która ma już ponad dekadę. Przez ten czasu uzbierało się w niej wielu interesujących bohaterów, a każdy z nich wyróżnia się na swój sposób. Łatwo domyślić się, że postacie wydane wiele lat temu nie będą już tak świeże, jak te, które wyszły w przeciągu ostatniego roku. Tutaj z pomocą przychodzą reworki i pomniejsze aktualizacje. Twórcy wymieniają modele bohaterów, animacje, efekty umiejętności, ich głos czy same wypowiedzi.

W przypadku tych ostatnich odświeżenie przydaje się, ponieważ stare postacie mogą wtedy zwracać się do tych nowszych, wydanych dużo później.

O ile zazwyczaj aktualizacja głosu championa nie jest przyjmowana negatywnie, to bywa też tak, że fani mocno zżyli się z oryginałem i zmiana aktora głosowego nie jest przyjmowana zbyt ciepło. Jeszcze gorzej jest, gdy Riot robi to bez poinformowania społeczności lub zapytania fanów, czy Ci w ogóle chcą takiego odświeżenia.

Reklama

Akali i jej nowy głos

Reklama

Akali to niesamowicie popularna bohaterka League of Legends. Dużej sławy przyniósł jej fakt, że pojawiła się aż w dwóch zespołach muzycznych – K/DA oraz True Damage. Obecność w tak popularnych seriach sprawiła, że mało kto jej dziś nie kojarzy.

W tym roku bohaterka dostanie również skórkę Star Guardian (w dodatku legendarną), co jeszcze bardziej podbije jej popularność, ponieważ motyw Czarodziejek Gwiazd jest jedną z ulubionych serii fanów League of Legends.

Do stworzenia legendarnej skórki czasem zatrudnia się osobnego aktora głosowego, by nagrał nowe kwestie dla postaci. Nie zawsze oznacza to, że wypowiedzi w innych skinach zostaną zmienione. Tym razem było inaczej.

Fani zauważyli, że głos Akali na PBE różni się od tego, którego świetnie znali. Zrobiło się małe zamieszanie, ponieważ część osób nie wiedziała, czy jest to błąd, czy może Riot przygotował aktualizację, o której nigdzie nie informował.

W końcu potwierdziło się, że postać będzie miała nową aktorkę głosową. Wypowiedzi, które można usłyszeć na serwerze testowym, mówi Ashly Burch, aktorka z Los Angeles.

Gdy informacja o tym, że Akali dostanie nowy głos, rozeszła się po internecie, pojawiło się krótkie wyjaśnienie, dlaczego twórcy zdecydowali się na taki krok.

Tak, chcemy mieć spójne IP i prezentację naszych bohaterów w stopniu, w jakim pozwalają na to nasze timeline’y produkcyjne.

Uwielbiamy to, co Ashly wniosła do postaci w innych miejscach naszego uniwersum, więc byliśmy podekscytowani, że możemy dokonać zmiany głosu Akali w języku angielskim. 

Nowy głos (Ashly Burch):

Video

Stary głos (Krizia Bajos):

Video

Co na to gracze? Opinie są dość mocno podzielone. Część osób nie rozumie, po co Riot wymieniał głos, który nie był szczególnie przestarzały (poprzednie linie dialogowe nagrano w 2018 roku).

Niektórzy twierdzą, że twórcy zachowali się naprawdę dziwnie. Jeden z fanów napisał:

Wydaje się, że pojawiło się to znikąd, bez żadnego ostrzeżenia czy rozmowy na ten temat. Myślę, że to jest naprawdę dziwnym posunięciem.

Większość osób wydaje się uważać, że jest to złe dopasowanie do Akali. Jeśli nie chcecie, żeby Riot to wprowadzał na serwery live, powinniście zostawić jakiś feedback! Dobrym miejscem na to może być Twitter twórców, ale jestem pewien, że są też inne formy na przekazanie takiej informacji. 

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej