w

Riot znerfił ghosta, aby następnie zrobić coś odwrotnego i go zbuffować. Gracze zastanawiają się o co tutaj chodzi

RIot Games

Społeczność League of Legends zastanawia się nad losem ghosta.


Kilka lat temu, a konkretnie w sezonie 7, czar przywoływacza pozwalający na przyśpieszenie prędkości ruchu został mocno znerfiony. Riot Games stwierdziło, że jest za bardzo popularny i daje zbyt wysoką szansę na ucieczkę przed gankiem i zasadzkami.

W związku z tym dostał potężnego nerfa na ponad trzy lata, ale w poprzednim sezonie zwrócono mu utraconą moc, czego nie rozumie społeczność. O co w tym wszystkim chodzi?

Buff ghosta

W środkowej aktualizacji sezonu 2020 do League of Legends trafiła pierwsza od trzech lat zmiana ghosta, która okazała się przeciwieństwem tej z sezonu 7.

  • Duch teraz natychmiastowo przyznaje prędkość ruchu.
  • Czas działania zwiększonej prędkości ruchu Ducha jest teraz przedłużany o 4-7 sek. (na poziomach 1-18), ilekroć weźmiecie udział w zabójstwie.
  • Prędkość ruchu: 28-45% (na poziomach 1-18) >>> 20-40% (na poziomach 1-18)
  • Czas odnowienia: 180 sek. >>> 210 sek.

ZOBACZ – Gwen jeszcze nie wyszła, a gracze LoLa już teraz tworzą bardzo ciekawe propozycje skórek

Wytłumaczeniem tej zmiany była niska skuteczność tego czaru przywoływacza:

Od dłuższego czasu wielu bohaterów nie ma praktycznie żadnego pożytku z Ducha. Wzmacniamy go tak, żeby podkreślić jego wyjątkowe mocne strony, dając mu długotrwały efekt zwiększający mobilność tych, którzy używają go agresywnie.

Teraz po zmianie przedmiotów i dodaniu nowych, zwiększających mobilność, dla wielu wydaje się on być nieco przesadzony i gracze zastanawiają się, skąd wzięły się te dwie skrajne decyzje.

Trudno jest jednak porównywać sezon 7, do 10 i aktualnego, albowiem gra zmieniła się diametralnie i jak zauważyli niektórzy komentujący:

Porównywanie patcha 7.2 do 10.12, to jak porównywanie roku 1700 do 2020.

Wtedy został on znerfiony, ponieważ praktycznie każdy środkowy używał ghosta, korzystając z jego możliwości na unikanie ganków. Wszystko przez to, że zwiększono mu prędkość ruchu i obniżono czas odnowienia w sezonie 6.

Teraz jest nieco inaczej i dalej tylko garstka bohaterów korzysta z możliwości czasowego przyśpieszenia się, ale z każdym tygodniem jego popularność wydaje się rosnąć. Niewykluczone więc, że deweloperzy znów podejmą podobne działania mające na celu jego osłabienie.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends