w

Riot zniszczył balans kolejki rankingowej usunięciem serii w LoLu? Gracze narzekają na bardzo niski przyrost LP

Riot Games

Gracze dostają zbyt mało LP za wygraną w kolejce rankingowej?


Od początku sezonu 2021 minęło dopiero kilka dni, a już zaczynają się problemy. Między innymi wielu członków społeczności twierdzi, że teraz przyrost ich LP jest o wiele za niski, a w niektórych przypadkach dochodzi nawet do kompletnego porzucenia rankedów.

Wszystko to spowodowane jest prawdopodobnie usunięciem serii pomiędzy dywizjami, a przynajmniej tak spekulują użytkownicy.

Nowy sezon, mały progres

Od kiedy wystartował sezon i gracze zakończyli swoje mecze rozstawiające, wielu z nich było zaskoczonych obecną sytuacją. Najbardziej zdenerwowany okazał się jeden z użytkowników Reddita, który po rozegraniu 14 gier i wygraniu 7 otrzymał tylko 3 LP. Chociaż wydaje się, że taki obrót sytuacji mógł być spowodowany AFKiem w drużynie, gracz zapewnia, że tak nie jest i załącza zdjęcie ekranu jako dowód.

W zeszłym sezonie zostałem w brązie. Najwyżej miałem Brąz 1. Po placementach w tym sezonie dostałem się do Iron 1 (moim zdaniem akceptowalne, rozumiem, że chcą, żebyś się wspinał), Co jest niedopuszczalne, to fakt, że otrzymuję losowe zyski i straty LP. Otrzymuje +15, a czasami – 18. Moje ostatnie zwycięstwo dało mi +3 LP. Co do diabła się tu wyprawia? Mój wskaźnik wygranych nie jest straszny, chociaż w zeszłym sezonie był niski, ponieważ uczyłem się grać. To po prostu wydaje się zepsute.

W komentarzach wielu użytkowników przyznaje rację, że również to zauważyło, chociaż ten konkretny przypadek jest dziwnym wyjątkiem. Autor dodał później, że po rozegraniu następnych 5 gier powoli wszystko wraca do normy i aktualnie otrzymuje 15-17 lp i traci 10-14.

Gracze odnoszą się także do poprzednich sezonów, gdzie na starcie zawsze otrzymywało się więcej LP i dopiero w wyższych rangach przyrost zaczynał maleć.

Gram w tę grę od lat. Początek sezonu zawsze przynosił świetne zyski, a teraz jest to jedyny sezon, w którym możesz mieć pozytywny współczynnik wygranych i zdobywać mało LP.

Prawdopodobnie wszystko to z powodu usunięcia serii, a mniejsza ilość zdobywanych LP ma wyrównać te 3 gry. Dodatkowo niektórzy pocieszają zawiedzionych graczy, że później powinno być lepiej i podobna sytuacja była w przedsezonie, kiedy Riot Games zmieniło kolejkę rankingową.

Wychodzi na to, że aktualnie jedyną solucją jest po prostu granie i wygrywanie. Z biegiem czasu wszystko powinno wrócić do normy o ile nie pogorszymy swojego MMR większą ilością przegrywanych niż wygrywanych meczów.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends