w

Rioter na temat kolejnej aktualizacji League of Legends w związku z ostatnim atakiem

Twórcy dzielą się informacjami na temat aktualizacji, która ucierpiała na ostatnim ataku na studio.


W ostatnim czasie sprawy dla Riotu nie układają się najlepiej. Ubiegły rok był dla zespołu trudny, co przełożyło się na naprawdę kiepski filmik powiązany z rozpoczęciem sezonu, który znacząco różnił się od tych, które twórcy dostawali w ostatnich latach. Doprowadziło to do sporej fali krytyki ze strony fanów, którzy zarzucili twórcom, że w ogóle nie obchodzi ich stan League i używają swojej produkcji tylko do wyciągania pieniędzy z kieszeni graczy.

Kilka dni temu natomiast Riot opublikował informację o ataku na studio. Mimo że dane graczy na nim nie ucierpiały, twórcy poinformowali, że aktualizacje wielu produkcji Riotu nieco się opóźnią. Przesunięty został między innymi ASU Ahri – największa zmiana zapowiadana na patch 13.2. Jak w takim razie Riot będzie aktualizował grę?

Co dalej z patchem 13.2?

Riot Mort opublikował w sieci wpis, w którym wyjaśnia, jak dokładnie będzie wyglądał patch, który miał trafić na serwery live już za kilka dni. Zgodnie ze słowami Riotera 25 stycznia nie pojawi się aktualizacja 13.2, a 13.1C, w której pojawi się część zmian zaplanowanych na patch, którego nie będzie.

Pozostałe poprawki zostaną natomiast wydane 2 tygodnie później – 8 lutego w 13.3.

Przypomnienie o tym, że ten tydzień będzie nieco inny. Zespół przygotowuje patch 13.1C o pokaźnym rozmiarze, jednak z ograniczoną ilością zmian. Większe zmiany, jak reworki, zmiany tekstu, czy bug fixy pojawią się w aktualizacji 13.3 8 lutego.

Zmiany balansujące, które muszą zostać wydane jak najszybciej, prawdopodobnie trafią na serwery live we wspomnianym patchu 13.1C. Poważniejsze zmiany, jak na przykład ASU Ahri zostały przesunięte do kolejnego.

O tym, co dokładnie znajdzie się w aktualizacji 13.1C, twórcy poinformują już wkrótce. Na ten moment gracze mogą jedynie spodziewać się tego, co będzie ona zmieniała – zanim opublikowano informację o ataku, twórcy podzielili się listą bohaterów, którzy mieli zostać wzmocnieni i osłabieni.

Nie wiadomo, jak dużo z zaplanowanych poprawek pojawi się już we wcześniejszym patchu, ale na pewno większość championów powinna się pokrywać (LoL patch 13.2 – Kto dostanie nerfy, a kto buffy? Znamy plany na drugą aktualizację sezonu 2023).

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends