w

Gracze LoLa narzekają, że najnowsza skórka do Irelii jest pay to lose. O co dokładnie chodzi?

Fani Irelii uważają, że jej najnowsza legendarna skórka, czyli Mythmaker, jest pay to lose. Dlaczego?


W League of Legends jest wiele różnorodnych skórek, które dzielą się ze względu na przedział cenowy. Najdroższe często zmieniają najwięcej – nie tylko wygląd modelu czy umiejętności, ale również dodają nowe kwestie, taniec, rozbudowaną animację powrotu i nie tylko.

W teorii dodatki kosmetyczne nie powinny wpływać na rozgrywkę i jak ich nazwa wskazuje – zmieniać jedynie wizualny aspekt championa. Niestety bywa tak, że niektóre ze skinów nie są do końca sprawiedliwe i społeczność nazywa jest po prostu pay to win.

Istnieją także przypadki, w których zmiany wizualne skórki sprawiają, że jej autoataki czy umiejętności stają się łatwiejsze do ominięcia. Wtedy tego typu dodatki określa się mianem pay to lose. Według niektórych fanów LoLa takie rozwiązanie jest jeszcze gorsze, ponieważ ktoś płaci za produkt, który utrudnia mu wygranie meczu.

Zdaniem społeczności League of Legends skórką, która zaliczą się do tej drugiej grupy, jest najnowsza legendarka Irelii. Dlaczego?

Problem z Mythmaker Irelią

Oprócz tego, że wspominana legendarka Irelii zmienia wypowiedzi bohaterki, jej taniec czy recall, Riot wprowadził także nowe efekty dla jej autoataków, co zdaniem fanów z Reddita ma negatywny wpływ na bohaterkę.

Jeden z graczy zwrócił uwagę, że animacje VFX skórki Mythmaker, wyświetlane w zwolnionym tempie, ujawniają niewielkie opóźnienie pomiędzy animacją Irelii a efektem ostrza podczas uderzania przeciwników.

Jest to szczególnie widoczne na początku gry, kiedy Irelia nie ma bonusowej prędkości ataku, a jej autoataki są kluczowe do wygrania w fazie liniowej.

Jeden z graczy stwierdził:

Ten problem wpływa na rozgrywkę tylko podczas wczesnej fazy gry, kiedy prędkość ataku Irelii jest najniższa. Jednak wydajność w early game jest kluczowa dla Irelii – jeden pojedynczy chybiony/anulowany autoatak z powodu niezsynchronizowanego VFX jest zabójczy dla stania się użytecznym przez resztę gry.

Według społeczności takie wpadki, szczególnie przy bardzo drogich skinach, nie powinny mieć nigdy miejsca i Riot powinien poprawić opisywaną skórkę Irelii. Nie wiadomo jednak, czy się tak kiedykolwiek stanie.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends