w

Rioter tłumaczy, dlaczego Yuumi ma być championem kierowanym głównie do nowych graczy

Jeden z twórców wytłumaczył, z jakiego powodu Yuumi ma stać się postacią dla początkujących.


Yuumi to naprawdę specyficzna bohaterka League of Legends. Od momentu premiery jest znienawidzona przez sporą część społeczności – niejeden gracz uważa, że jest to postać, która nie wymaga żadnych umiejętności i jest po prostu zbyt łatwa.

Twórcy są świadomi tego, że Yuumi przez swoją wyjątkowość, dobrze sprawdza się w rękach osób, które ledwo co zaczęły swoją przygodę z Ligą i co za tym idzie – nie znają mechanik czy nie potrafią wystarczająco szybko reagować w stresujących sytuacjach. To właśnie oni potrzebują championa, który pomoże im zapoznać się z grą i umożliwi zabawę z przyjaciółmi bez dodatkowych frustracji i smutku z powodu kiepskich statystyk.

O kierunku zmian Yuumi

Riot Phroxzon wyjaśnił na Twitterze, dlaczego twórcy uznali, że Yuumi ma być bohaterką kierowaną głównie dla początkujących graczy, którzy jeszcze nie wiedzą, czy LoL jest grą odpowiednią dla nich. Według Riotera postać świetnie nadaje się do zabawy z przyjaciółmi i poznawania zasad Ligi bez zbędnego stresu.

Chcielibyśmy zarysować kontekst zmian Yuumi i tego, dlaczego wybraliśmy dla niej kierunek dla początkujących graczy. 

W momencie pisania tego komentarza bohaterka jest na szczycie listy najlepszych bohaterów wśród nowych graczy, a jednocześnie w top 20 najbardziej popularnych championów. A do tego jest topowym supportem na scenie profesjonalnej. 

Yuumi nie jest najlepszym bohaterem, który przyspieszy waszą drogę do zastania Diamentami (jako coach przyznaję, że uczy kilku złych nawyków), ale uważamy, że jest najlepsza w umożliwieniu nowym graczom zabawy z przyjaciółmi i sprawdzenie, czy w ogóle chcą dalej poznawać League of Legends. 

Ludzie grają w LoLa z różnych powodów, a zabawa z przyjaciółmi jest jedną z głównych motywacji. Uważamy, że wspieranie osób, które chcą pobawić się ze znajomymi, jest bardzo ważne. 

Dla graczy nastawionych na rywalizację, granie trudnymi championami, którzy stawiają wysokie wymagania, jest jednym z najlepszych sposób na poprawię umiejętności. Ale dla osób, które chcą po prostu dobrze bawić się z przyjaciółmi, robienie 0/10, ponieważ zostali przyłapani na próbie wardowania jako Sona, nie jest najbardziej przyjemnym sposobem na zabawę. 

Chcemy, aby nowi gracze mogli grać z wysoko wykwalifikowanymi przyjaciółmi bez bycia turbostomped.

Nie oznacza to, że gra Yuumi powinna być jedynym sposobem na zabawę dla nowych graczy, ale chcemy ją wspierać jako jeden z nich. Jednocześnie nie sądzimy, że poprawia ona doświadczenia z gry czy oglądania sceny profesjonalnej, więc staramy się osunąć ją z tego miejsca za pomocą reworku. 

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends