Riotowi nie spodobała się strategia, która była używana w ostatnim czasie głównie przez Akali. Do LoLa nadchodzą nerfy

League of Legends

Reklama

W jaki sposób Riot znerfi Akali budowaną pod Turbo Chemtanka?

Reklama


Gracze co jakiś czas odkrywają kombinacje czy interakcje pomiędzy bohaterami, przedmiotami, runami czy nawet czarami przywoływacza. Niektóre z nich są przez Riot postrzegane pozytywnie, jednak część zdecydowanie nie jest przez projektantów tolerowana. Kiedy jakaś strategia stanie się na tyle popularna, że jest uciążliwa do grania przeciwko lub jest po prostu zbyt mocna, twórcy szybko interweniują, prezentując stosowne poprawki.

Tym razem mowa o Akali, która w ostatnim czasie bardzo często zaczyna z trzema Rejuvenation Beadami, które gwarantują wysoką regenerację HP na samym początku gry. Przeciwnicy, którzy muszą mierzyć się z bohaterką, nie mają łatwego zadania.

Taktyka stosowana na Akali

Zakup trzech Koralików Odrodzenia na samym początku gry nie jest czymś nowym w przypadku postaci, jak na przykład Garen, Nasus czy Darius. Te postacie nie wybijają się jednak znacząco ze współczynnikiem zwycięstw, kiedy Akali, która buduje Turbo Chemtanka, stała się naprawdę popularna, a jej styl gry jest znacznie bardziej uciążliwy od wymienionych wcześniej bohaterów.

Reklama

Taka sytuacja zmusiła Riot, aby zmodyfikował przedmiot tak, aby nie był już nadużywany, a gracze z roli wsparcia jednocześnie nie stracili zbyt dużo na zmianach regeneracji zdrowia. Poniżej można przyjrzeć się liście poprawek, które trafiły na serwery testowe.

 • Rejuvenation Bead
  • Koszt zwiększony z 150 do 300 złota
  • Regeneracja HP zwiększona z 50% do 100%
 • Crystalline Bracer
  • Koszt zwiększony z 650 do 800 złota
  • Regeneracja HP zwiększona z 50% do 100%
 • Knight’s Vow
  • Regeneracja HP zwiększona z 150% do 200%

Stara cena Koralika Odrodzenia pozwalała na zakup trzech przedmiotów na początku rozgrywki. Zestaw zapewniał około 12-15 HP na sekundę w zależności od tego, na jakim championie zdecydowało się na ten ruch. Dodatkowa regeneracja zdrowia zapewnia sporą przewagę w początkowych fazach liniowych, a ofensywna gra jest znacznie mniej ryzykowna ze względu na to, że utracone w walce HP można szybko odzyskać.

Modyfikacja Riotu sprawi, że zakup trzech Koralików nie będzie już możliwy, a sam item nie będzie już tak silny na starcie, jak wcześniej. To zaś sprawi, że Akali budowana pod Turbo Chemtanka nie będzie już tak często wybierana przez graczy.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej