w

Różnorodność na midzie w LoLu już nie istnieje? Jak wygląda obecnie ta linia?

Riot Games

Gracze skarżą się na brak różnorodności na środkowej alei.


W sezonie 2021 Riot chciał wprowadzić dużą różnorodność, a buildy oraz wybory postaci na poszczególną aleję miały nie być monotoniczne. Wydaje się jednak, że nie dotyczy to środkowej alei, która jest obecnie zdominowana przez jeden typ bohaterów.

Nie podoba się to graczom, którzy uważają, że granie po raz setny na te same postacie jest już nudne i na midzie teraz musi znaleźć się bohater, który wejdzie, zlikwiduje carry i wyjdzie.

Wybór bohaterów na MIDa

W League of Legends jest ponad 150 postaci na 5 różnych linii. Wiele z nich posiada całkowicie inny styl gry. W związku z tym możemy zagrać bohaterem agresywnym zarówno na topie, midzie, jak i na supporcie albo mniej agresywnym i stojącym z tyłu. Jednak na środkowej linii aktualnie można spotkać tylko picki, które polegają na wchodzeniu w przeciwną drużynę i likwidowaniu carry.

Według strony leagueofgraphs.com oto najbardziej popularne postacie obecnie na MIDzie:

Jak podsumował to użytkownik Reddita:

Linia została zdominowa przez jeden styl gry:

Rzuć się na tylną linię wroga i usuń z niej carry.

W pierwszej dziesiątce nie ma żadnych magów atakujących z dystansu, kontrolerów, a nawet strzelców, jak Corki, Lucian lub Tristana.

Komentujący sugerują, że dobrą odpowiedzią na nie jest jakiś tank lub bruiser szybko czyszczący linię, aby uniemożliwić im schodzenie z niej na inne aleje, a mid powoli przeradza się w drugiego topa.

Warto zauważyć, że żaden z takich magów nie przekroczył 5% popularności, a najbliżej progu jest Viktor pickowany w 5% gier i Ahri wybierana w 4,8% meczów. Czy Riot coś z tym zrobi? Tego na ten moment nie wiadomo i żaden z twórców LoLa nie odniósł się w temacie.