w

Sylas tak naprawdę na początku był kobietą. Dopiero później Riot zmienił zdanie odnośnie tego bohatera

Okazuje się, że na wczesnym etapie projektowania Sylas mocno różnił się od ostatecznej wersji. Jak mógł wyglądać?


Gracze League of Legends często są w szoku, gdy okazuje się, że ich ulubiona postać była kimś zupełnie innym na etapie projektowania. Jakiś czas temu pojawił się artykuł o tym, że stworzenie championa trwa około 14 tygodni (zobacz: Ile Riotowi zajmuje stworzenie nowego bohatera, jak wyglądają poszczególne etapy?). Nierzadko bywa jednak tak, że proces musi się przedłużyć. Zdarzały się sytuacje, w których twórcy przerabiali swoją pracę tuż przed jej wydaniem – wtedy postać zyskiwała zupełnie inne umiejętności czy wygląd.

Nieczęsto jest jednak tak, że Riot przedstawia koncepty bohatera w wersji męskiej i żeńskiej. Zazwyczaj płeć postaci jest z góry ustalana już na początku tworzenia. Okazuje się, że w tym przypadku było inaczej. Choć niewielu o tym wie – Riot zaprojektował Sylasa jako kobietę. Jak wyglądał w takiej wersji?

Projekty Sylasa z League of Legends

Sunny Pandita – artysta pracujący dla Riot Games – pokazał na swoim profilu grafiki koncepcyjne związane z Sylasem. Grafik pracował już przy wielu bohaterach – Apheliosie, Ekko, Mordekaiserze czy Kayle.

Jak zawsze obrazki przedstawiały model bohatera, szczegóły jego broni, fryzury czy ubioru. Jednak nie to przykuło uwagę graczy. Wśród grafik znajduje się projekt Sylasa jako kobiety. Postać posiada oczywiście charakterystyczne dla championa łańcuchy, ale widać, że jej kajdany mocno się różnią. Dodatkowo posiada okulary.

Dziś zapewne trudno sobie wyobrazić, że Sylas mógłby być dziewczyną. Większość graczy świetnie kojarzy go z jego zarostem czy umięśnioną męską sylwetką.

 

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends